Степанов пояснив заяву про “особливий режим” на травневі свята

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що після травневих свят в Україні очікується нове зростання захворюваності на COVID-19. Але «особливого режиму» на свята не анонсували ㅡ у МОЗ кажуть, що варто дотримуватись уже введених карантинних обмежень.

Про це міністр охорони здоров’я сказав в етері телеканалу «Україна 24», пише Громадське, передає NNS.

«Щодо обмежень на Великдень. Я вважаю, що ми повинні дотримуватися тих правил, які у нас встановлені. Тоді ми не будемо бачити серйозних спалахів COVID-19»,сказав він.

Під час виступу в етері того ж телеканалу 15 квітня Степанов повідомив, що в Україні буде «особливий режим». Однак згодом пояснив, що мається на увазі повне дотримання карантинних обмежень, які вже діють в областях.

«Я кажу про те, що якщо регіон перебуватиме, наприклад, на “червоному” рівні епіднебезпеки, то повинні діяти всі обмеження, які існують на “червоному” рівні”»,каже Степанов.

Наразі, за словами міністра, в Україні фіксують позитивну динаміку щодо епідемії коронавірусу. Однак уже після травневих свят очікується нове зростання кількості хворих.

«Я зараз не можу сказати, до якої міри буде це зростання. Треба буде подивитися, як минуть свята. Там не просто Великдень, а низка свят — з 1 травня по 10 травня, це супроводжується мобільністю населення. З погляду епідеміології це додасть захворюваності»,зазначив він.

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко анонсував, що на великодні свята у столиці запровадять додаткові протиепідемічні заходи та норми, щоб після свят запобігти стрімкому росту кількості хворих на COVID-19. Нові правила розробляє комісія з надзвичайних ситуацій міста, але про які саме обмеження йдеться ㅡ поки не відомо. Їх мають оприлюднити до Великодня.

Читайте ще: Великодні свята: куди і коли курсуватимуть додаткові потяги

To Top