Стало відомо, коли у українців з ID-паспортами перестануть вимагати довідку про реєстрацію

Українці з ID-картами незабаром більше не будуть зобов’язані носити з собою довідку про реєстрацію. У Міністерстві цифрової трансформації спростять систему.

Про це розповів керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік в інтерв’ю виданню Главред, передають finance.ua, інформує NNS.

«Є нормативна база, яка регулює таке використання. Зараз готується до другого читання законопроект, який активно пропрацював комітет з цифрової трансформації, і ми також приєдналися до його розробки — він спростить процедуру реєстрації як процедуру та прибере штамп в паперовому паспорті та виписку з реєстру, який ми носимо з собою. Першоджерелом та єдиним реєстром за пропискою буде реєстр ДМС і, якщо говорити про Дію, то там і в ID-карті, і в закордонному паспорті буде доступно місце реєстрації – це саме та прописка, яку більше не потрібно буде носити з собою»,пояснив чиновник.

При цьому він вказав, що українцям з ID-картами більше не треба буде носити з собою довідку про реєстрацію, як тільки приймуть закон.

«Якщо говорити простою мовою, то якщо людина йде з паперовим паспортом або з ID-карткою, у неї після прийняття закону не будуть мати права просити цю копію. Відповідний державний орган, якому потрібно дізнатися місце реєстрації, повинен звернутися в електронній формі до ДМС та отримати інформацію»,зазначив Баник.

За його словами, при використанні цифрових документів інформація про місце реєстрації буде підтягуватися з реєстрів ДМС.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Небезпечний банківський вірус мутував і знову заражає смартфони українців

Виїзд дитини за кордон – згоду можна буде надати в електронній формі у порталі «Дія»

 

To Top