Справа Шарія: СБУ подала запити на слідчі дії за кордоном

Служба безпеки України скерувала до Київської міської прокуратури запити про міжнародну правову допомогу та необхідні матеріали для організації та проведення слідчих дій на території інших країн у кримінальному провадженні по справі Анатолія Шарія.

З посиланням на пресцентр СБУ інформує Українська правда, передає NNS.

Також зазначається, що у ході досудового розслідування виявлено факт внесення завідомо неправдивих даних під час перереєстрації “Партії Шарія”. Вказані відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів” Кримінального кодексу.

Ці матеріали також направлено до Київської міської прокуратури для подальшого правового реагування.

Нагадуємо:

25 лютого підозрюваний у держзраді Анатолій Шарій вдруге не з‘явився в СБУ для участі у допиті у якості підозрюваного, його оголосили у державний розшук.

16 лютого блогеру, який проживає в Іспанії, Анатолію Шарію було повідомлено про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Що відомо про Анатолія Шарія?

Це колишній журналіст, нині відеоблогер і лідер «Партії Шарія», яку де-юре очолює його дружина Ольга.

З 2005 року працював у жіночих журналах, газеті «Сегодня» (підконтрольна олігархові Рінату Ахметову), російському виданні «Московский комсомолец». Згодом — в інтернет-виданнях «Обозреватель» і From-UA. Звинувачував Київський департамент МВС у покриванні наркоторгівлі, а разом із журналістами телеканалу «1+1» проводив розслідування про нібито нелегальне казино в Києві.

У 2012 році виїхав з України до Москви, а потім до Нідерландів, був оголошений у розшук і отримав статус «політичного біженця» в Литві.

16 липня 2013 року Шарія арештували в Нідерландах за запитом української влади. МЗС України зробило заяву про його можливу екстрадицію, але Нідерланди відмовили. У лютому 2015 року МВС Литви проводило певну перевірку з метою можливого позбавлення притулку Анатолія через його ймовірну антиукраїнську діяльність. Але Шарій тоді наголосив на тому, що саме за критику влади він і просив собі притулок. У квітні 2020 року його зняли з розшуку в Україні.

Шарій став популярним після Революції гідності, створивши відеоблог на YouTube, де глузливо критикував українську владу та події загалом. З жовтня 2019 року блоги Шарія транслювали на нині заблокованому телеканалі «112 Україна», що належить Тарасові Козаку, соратнику кума президента РФ Володимира Путіна — Віктора Медведчука.

Володіє інформаційним сайтом «Шарий. Net». Його представників часто критикують націоналістичні рухи, називаючи маніпуляторами та «рупорами Кремля». Це призводить до численних сутичок і скарг представників Шарія на тиск.

To Top