[:ru]В Украине гривневые купюры с красивыми номерами можно встретить довольно редко, и такие банкноты являются предметом “охоты” нумизматов, которые готовы выложить за уникальные деньги очень крупные суммы.
Но встретить “зеркальные” банкноты – с такими же номерами и серией – удается еще реже. За такие банкноты можно получить десятки тысяч гривен.
В частности, на сайте объявлений OLX на днях появилось предложение о продаже таких двух банкнот номиналом 1000 гривен – лот оценивается в 39 тысяч, пишет РБК-Украина, передает НСН.
Счастливый обладатель таких купюр отметил, что “золотые” деньги достались ему совершенно случайно – их выдал банкомат, когда мужчина снимал сумму со счета.
Две тысячные гривневые купюры выпуска 2019 года являются настоящими, хоть и обрели свою уникальность из-за очень редкого заводского брака.
Как видно на опубликованном фото, обе банкноты имеют одинаковый знак и номер “АА 3228108”.
“Были выданы банкоматом ПриватБанка, и проверены в их кассе и еще в 2-х банках (это не подделка, а редкий заводской брак). Отлично подойдут как коллекционеру нумизмату, так и на подарок даже министру! Такой лот очень сложно встретить в продаже”,описывает Николай, владелец уникальных банкнот, житель Запорожья.
“Дорогие” номера на гривневых купюрах
Украинцы часто совершенно не обращают внимание на купюры, полученные в магазинах, в банкоматах, бухгалтериях… И это зря. Дело в том, что на таких гривнах могут быть редкие, необычные или красивые номера, что автоматически добавляет к номинальной ценности банкноты еще и бонусную – для антикваров, коллекционеров и нумизматов.
Так, более всего ценятся банкноты с полностью одинаковыми семью цифрами в номере, которые очень редко встречаются в обиходе (например: АЕ 1111111 или ПЗ 8888888).
Если же одинаковы не все 7 цифр, то такие гривны можно тоже удачно продать на аукционах и сайтах объявлений – в несколько раз выше номинальной стоимости.
Красивые номера необязательно должны иметь побольше одинаковых цифр подряд – могут быть и ценные купюры с порядковым номером, так называемые радары (когда номер на банкноте читается одинаково слева направо и справа налево), при этом буквы на номере могут быть любыми.[:ua]В Україні гривневі купюри з красивими номерами можна зустріти досить рідко, і такі банкноти є предметом “полювання” нумізматів, які готові викласти за унікальні гроші дуже великі суми.
Але зустріти “дзеркальні” банкноти – з такими ж номерами та серією – вдається ще рідше. За такі банкноти можна отримати десятки тисяч гривень.
Зокрема, на сайті оголошень OLX днями з’явилася пропозиція про продаж таких двох банкнот номіналом 1000 гривень – лот оцінюється в 39 тисяч, пише РБК-Україна, передає НСН.
Щасливий володар таких купюр зазначив, що “золоті” гроші дісталися йому абсолютно випадково – їх видав банкомат, коли чоловік знімав суму з рахунку.
Дві тисячні гривневі купюри випуску 2019 року є справжніми, хоч і набули свою унікальність через дуже рідкісний заводський брак.
Як видно на опублікованому фото, обидві банкноти мають однаковий знак і номер “АА 3228108”.
“Були видані банкоматом ПриватБанку, і перевірені в їх касі та ще в 2-х банках (це не підробка, а рідкісний заводський брак). Відмінно підійдуть як колекціонеру нумізмату, так і на подарунок навіть міністру! Такий лот дуже складно зустріти у продажу”, описує Микола, власник унікальних банкнот, житель Запоріжжя.
“Дорогі” номери на гривневих купюрах
Українці здебільшого абсолютно не звертають увагу на купюри, отримані в магазинах, в банкоматах, бухгалтеріях… І це даремно. Річ у тім, що на таких гривнях можуть бути рідкісні, незвичайні або красиві номери, що автоматично додає до номінальної цінності банкноти ще й бонусну – для антикварів, колекціонерів і нумізматів.
Так, найбільше цінуються банкноти з повністю однаковими сімома цифрами в номері, які дуже рідко зустрічаються в обігу (наприклад: АЕ 1111111 або ПЗ 8888888).
Якщо ж однакові не всі 7 цифр, то такі гривні можна теж вдало продати на аукціонах і сайтах оголошень – в кілька разів вище за номінальну вартість..
Красиві номери необов’язково повинні мати побільше однакових цифр поспіль – можуть бути й цінні купюри з порядковим номером, так звані радари (коли номер на банкноті читається однаково зліва направо і справа наліво), при цьому букви на номері можуть бути будь-якими.[:]