Регулятор схвалив введення річних тарифів на газ для населення з 1 травня

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила введення річного продукту ціни на природний газ, який повинні пропонувати постачальники всім побутовим споживачам на період з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП, передає LIGA.net, інформує NNS.

Відзначається, що це попереднє схвалення.

“З метою захисту побутових споживачів природного газу від цінових коливань на цей енергетичний ресурс зазначеним проєктом рішення пропонується запровадити базову річну пропозицію, яка буде пропонуватися постачальниками”, відзначили в регуляторі.

Згідно з проєктом змін до правил поставок газу, постачальники будуть зобов’язані оприлюднювати ціну ресурсу, що поставляється в рамках базової річної пропозиції, до 25 квітня кожного року. Термін дії базового річного пакета не залежить від початку поставок споживачеві і триває до 30 квітня. При цьому постачальник не зможе змінювати ціну поставки в рамках річного пакета протягом періоду його дії.

У той же час постачальники матимуть можливість пропонувати інші позиції побутовим споживачам, розміщуючи їх на сайті таким чином, щоб була можливість однозначно визначити, яка з них є базовою річною.

При поставках природного газу в рамках базової річної пропозиції оплата рахунку постачальника повинна бути здійснена не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Передбачається, що проєкт постанови про внесення змін до правил поставок газу і, відповідного, в типовий договір про його постачання вступить в силу з 1 квітня поточного року.

Раніше ми писали: В Україні запустять інспекцію з ЖКГ: для чого вона потрібна

To Top