Реальний розмір зарплат знизиться: Шмигаль назвав відсоток інфляції у 2022 році

У проекті бюджету на 2022 рік передбачається зростання мінімальних зарплат всього на 3% – до 6700 грн, а ціни в свою чергу виростуть на 8%.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, реальний розмір мінімалки фактично знизиться, адже рівень інфляції в країні виросте.

Про це NNS дізнався з повідомлення today.ua.

Глава уряду зазначив, що інфляція буде не критичною. Наприклад, після різкого підвищення мінімалки в 2017 році інфляція змінилася незначно, хоча зарплата громадян збільшилася тоді в два рази – з 1600 до 3200 грн.

У 2022 році підвищення складе всього 200 гривень. Таке мінімальне зростання заплановане саме у зв’язку з тим, щоб не розкрутити інфляцію.

Реальний розмір зарплат українців знижується на фоні енергетичної кризи і майже триразового подорожчання газу для промисловості. Підприємства будуть змушені підвищувати ціни на товари і послуги, щоб покрити собівартість виробництва, зарплати і витрати на комуналку.

За словами прем’єра, щоб ціни не росли, потрібно стримувати попит, а значить платоспроможність українців. Якщо неконтрольовано підвищувати мінімальну заробітну плату – це досить великий ресурс, який буде мати великий вплив на монетарну політику. Це може розкрутити інфляцію до стану гіперінфляції, зазначає прем’єр.

To Top