Раді церков не подобаються поняття “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” у законопроєкті щодо дискримінації

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій закликала Верховну Раду відхилити законопроєкт №5488, яким уряд пропонує уточнити поняття нетерпимості в Кодексі про адміністративні правопорушення та Кримінальному кодексі.

Про це повідомляється на сайті ради, пише LB.ua, передає NNS.

Представникам церкви не подобається, що нетерпимістю пропонується визнати, зокрема, відкрите негативне ставлення до осіб у зв’язку з їх сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю.

“Знову гендерна ідеологія просувається в законодавство України”,йдеться в заяві Ради церков.

Представники церков вважають, що ці зміни загрожують свободі слова та свободі вираження поглядів.

“Учасники суспільної дискусії, в тому числі релігійні діячі, які критикуватимуть одностатеві відносини та партнерства як аморальні, гріховні та закликатимуть до обмеження пропаганди такого неприродного, розбещеного способу життя, а також виступатимуть проти розширення прав таких людей (зокрема, у сфері усиновлення та подружніх відносин), опиняться під загрозою переслідування та стягнення великих штрафів лише за свої слова і публічно висловлену позицію на користь природніх подружніх стосунків”,вважає Рада церков.

В заяві попереджається, що ухвалення законопроєкту може спровокувати “збурення мільйонів віруючих”, які “не сприймають нав’язування українському суспільству гендерної ідеології”.

“У цій ситуації ризик громадських протестів є дуже високий”,сказано в заяві.

Нагадаємо, що Верховна Рада уже багато років не може ратифікувати конвенцію Ради Європи проти насильства щодо жінок і домашнього насильства через наявність у ній понять “гендер” і “сексуальна орієнтація”.

To Top