Продаж та користування “липовими” довідками про вакцинацію: як каратимуть українців

Кабінет міністрів погодив законопроєкт про запровадження кримінальної відповідальності за продаж та користування підробними COVID-сертифікатами.

Про це з посиланям на Суспільне та today.ua передає NNS.

Влада України має намір жорстко карати українців, які виявляться замішаними в підробці сертифікату про вакцинацію. До кримінальної відповідальності притягати будуть не тільки виробників липових документів, але і тих, хто їх купує.

Відповідний законопроєкт був розроблений в Міністерстві охорони здоров’я після рішення РНБО від 30 липня 2021 року “Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою”. У середу, 22 вересня, документ підтримав Кабмін.

У пояснювальній записці до проєкту закону сказано, що в Україні збільшується кількість підробок СОVID-сертифікатів про проходження курсу вакцинації. Ситуація несе пряму загрозу життю і здоров’ю українців, тому необхідно ввести за виробництво липових сертифікатів кримінальну відповідальність.

Документ пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею 321\3, яка передбачає:

  • встановлення кримінальної відповідальності за використання завідомо підроблених документів, які підтверджують наявність профілактичних щеплень у вигляді штрафу від 17 до 34 тисяч гривень або обмеження волі до двох років;
  • встановлення кримінальної відповідальності для медичних працівників за внесення неправдивих відомостей до медичної документації про щеплення, у вигляді штрафу від 34 до 68 тисяч гривень, або обмеження волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади.
  • встановлення кримінальної відповідальності за виготовлення фальшивих документів про вакцинацію, у розмірі штрафу від 85 до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років.

Читайте ще: Обов’язкова вакцинація в Україні: стало відомо, для кого її хочуть ввести

To Top