Постачання до ЗСУ неякісної техніки: главу правління “Кузні на Рибальському” відправили під арешт

Печерський районний суд Києва у середу, 7 липня, обрав запобіжний захід для голови правління ПрАТ “Кузня на Рибальському” Валерія Шандрою, який підозрюється у постачанні Збройним силам України неякісної військової техніки.

Про це повідомляє Lb.ua, передає NNS.

На сайті ДБР повідомляється, що топменеджера арештовано на два місяці з альтернативою внесення застави у сумі понад 443 млн гривень.

Нагадаємо, що Шандра фігурує в одній кримінальній справі разом із колишнім заступника міністра оборони Ігоря Павловського та ще двома ексначальниками одного із департаментів Міноборони.

Йдеться про постачання в армію у 2016-2018 роках бойових катерів та автомобілів невідкладної медичної допомоги, які, як вважають слідчі ДБР, не відповідали встановленим вимогам і не можуть використовуватися у Збройних силах України.

За оцінками ДБР, такі дії призвели до заподіяння збитків державі на понад 475 млн гривень. Покарання за інкримінованими статтями передбачає від семи до 10 років ув’язнення.

5 липня суд обрав одному з колишніх директорів Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави у сумі приблизно 443 млн гривень.

Нагадаємо, що “Кузня на Рибальському” (раніше – “Ленінська кузня”) раніше належала Петру Порошенку та Ігору Кононенку.

У листопаді 2018 року компанія Сергія Тігіпка викупила частки Порошенка за $235,8 млн і Ігоря Кононенка за $64,2 млн в заводі. Пакет п’ятого президента включав 73,9% акцій, колишнього депутата – 20,1%.

Фото УНІАН

To Top