Пошкоджені двері ОПУ не будуть продавати на аукціоні, їх віддадуть на реставрацію

Пошкоджені під час акції протесту на підтримку засудженого активіста Сергія Стерненка 20 березня двері Офісу президента сьогодні відправляють на реставрацію задля економії коштів.

Про це повідомила в Instagram речниця президента України Юлія Мендель, передає Радіо Свобода, інформує NNS.

«Реставрувати двері значно дешевше, ніж купити нові. Офіс президента не буде віддавати жодні пошкоджені частини будівлі на будь-які виставки, оскільки не вважає ці речі об’єктами мистецтва, а ставиться до всіх пошкоджень як до доказів вандалізму»,написала Мендель.

Вона назвала пошкодження вандалізмом, за який має бути відповідальність.

«За цей вандалізм точно має бути відповідальність. Хто намагався підпалити державний герб України на табличці на вході в Офіс президента, ламав двері та вікна і малював свастику на стіні – кожен повинен відповісти за законом за те, що зробив, в тій мірі, як зробив»,зазначила Мендель.

У поліції зазначили, що два протоколи складено за статтею 173 КУпАП (Дрібне хуліганство) та два протоколи за статтею 195-6 (Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів).

Раніше ми писали: Розмальовані двері Офісу президента хочуть продати на аукціоні

Нагадуємо:

Акція на підтримку Сергія Стерненка, під час якої пошкодили двері, відбулася ввечері 20 березня під будівлею Офісу президента України на вулиці Банковій у Києві.

Під час акції була розмальована написами протестувальників частина фасаду будівлі і розбиті кілька шибок, а будівлю закидали фальшфаєрами.

Поліція Києва відкрила провадження за статтею про хуліганство. Станом на 26 березня поліція повідомляла про складені протоколи на чотирьох людей у зв’язку з акцією. Раніше стало відомо, що двом із них – ветеранам Владу Сорду (Владиславу Гранецькому-Стафійчуку) та Євгену Строканю – суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Сьогодні також суд відправив і активіста, лідера ініціативи «Захистимо Протасів яр» Романа Ратушного під домашній арешт.

ДУС оцінило відновлювальні роботи у два мільйони гривень. Журналісти та активісти, що промоніторили ціни столичних клінінгових компаній на роботи з відновлення будівлі Офісу президента, заявили, що все можна прибрати в рази дешевше. Пізніше в ОПУ заявили, що «ДУС вибиратиме компанії, що мають спроможності виконати необхідні роботи й вартість послуг яких буде найменшою».

To Top