Податки для роботодавців: кабмін ухвалив нові правила звітності

Українським роботодавцям хочуть замінити квартальну періодичність подання звітів про нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізосіб (ПДФО) за своїх найманих працівників на щомісячну.

Відповідний документ представили в Пенсійному фонді. Його мета – забезпечити своєчасність призначення і виплати пенсій та інших соцвиплат.

Про це NNS дізнався з повідомлення today.ua.

Періодичність подачі роботодавцями звітності за двома основними податками скоротять з трьох місяців до місяця. Це додасть зайвих турбот керівникам, адже зараз вони подають звіт протягом 40 днів після закінчення кварталу, а після прийняття законопроекту будуть це робити щомісяця.

У Пенсійному фонді вважають, що дані зміни підуть на користь працівникам, і вирішать проблеми, які виникли біля об’єднання звітності з ПДФО та ЄСВ з 1 січня 2021 року і встановлення квартальної періодичності її подання.

Зокрема, дані про зарплати працівників, сплату ЄСВ і страховий стаж будуть потрапляти до Єдиного держреєстру без відстрочки на три місяці, а вже через місяць.

Через те, що більшість роботодавців затягують сплату ЄСВ до кінцевої дати звітності, це негативно впливає на наповненість Пенсійного фонду, який і так працює в дефіциті коштів.

Якщо закон приймуть, то з 1 січня 2022 року можна буде відновити щомісячний аналіз основних показників, що впливають на наповнення бюджету ПФУ, і проводити моніторинг відомостей Єдиного держреєстру щодо виявлення ознак використання праці неоформлених працівників.

To Top