Податкова амністія: які кошти і майно не потрібно декларувати

Податкова амністія вже стартувала в Україні з 1 вересня. На те, щоб задекларувати все, що нажите непосильною працею, у громадян є рівно рік.

Далеко не все майно і кошти, якими володіють громадяни, підлягають декларуванню, про це пише today.ua, передає NNS.

Зокрема, держава залишила своїм громадянам своєрідний “прожитковий мінімум”, який не потрібно декларувати.

Йдеться про 400 тисяч гривень заощаджень, а також про нерухомість, яку не потрібно підтверджувати ніякими деклараціями. Так, не підлягають декларуванню квартири площею до 120 квадратних метрів і будинки площею до 240 квадратних метрів, якщо вони є лише в одному екземплярі.

Крім того, не потрібно також декларувати землю, площа якої не перевищує ту, що належить кожному громадянину в рамках безкоштовної приватизації.

Водночас, влада настійно рекомендує громадянам, які не можуть пояснити походження всіх своїх доходів, взяти участь в податковій амністії. При цьому нардеп-“слуга” Данило Гетманцев, який очолює комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики, розповів, що ніякого покарання за неучасть у податковій амністії не буде. Але згодом у таких громадян можуть виникнути проблеми у випадку великих покупок.

“Немає і ніколи не буде права у держави запитати у вас, звідки майно – квартира, машина, дача, гроші, діаманти. Тим, що ви маєте зараз, ви вільно розпоряджаєтесь. Ніхто вас не обмежує, – запевнив Гетманцев і тут же уточнив: – Однак у випадку, якщо ви захочете в майбутньому витратити ваш “чорний” капітал на придбання дорогих речей, такі питання до вас, звичайно, виникнуть”.

Тоді, якщо людина не зможе пояснити походження своїх капіталів, витрачених на дорогу покупку, її автоматично зобов’яжуть сплатити податок з цієї покупки. А це вже буде не 5%, як зараз пропонує податкова амністія, а 19,5%.

При цьому уряд, схоже, не має ілюзій, що податкова амністія буде масовою і принесе казні великі доходи. В усякому разі, дохід від неї не врахований в проекті бюджету на наступний, 2022, рік.

To Top