Перевізники громадського транспорту призупиняють роботу, вимагають підвищення тарифів

Перевізники в деяких регіонах України призупинили роботу громадського транспорту через підвищення вартості палива.

Про це NNS дізнався з повідомлення today.ua.

Так, 4 жовтня, на маршрути не виїхали сотні автобусів. Причиною стало подорожчання метану, вартість якого наблизилася до 40 грн/куб.

Транспортні компанії і так вважають, що працюють в збиток, але після підвищення цін на паливо їх робота стає ще більш не рентабельною.

У Кропивницькому на маршрути 4 жовтня не виїхало близько 200 автобусів.

У Всеукраїнському об’єднанні пасажирських перевізників вважають ситуацію дуже серйозною і не виключають, що бунт піднімуть перевізники і в інших містах України.

Глава організації Ігор Житинський вважає, що транспорт може масово зупиниться, якщо ціни на проїзд не підвищити на 15 – 80% в залежності від рухомого складу. Рішення про подорожчання проїзду в громадському транспорті вживає місцева влада. Чи підуть вони на такий крок найближчим часом, невідомо. Адже зовсім недавно ціни на проїзд злетіли практично у всіх великих містах країни.

Бунтують і перевізники в Шостці. Вони вимагають підвищення тарифу і загрожують зупинити перевезення на міських маршрутах. Вартість метану в місті становить вже 37,68 грн. Щоб зробити одне коло по місту на коротких маршрутах за нинішніми цінами перевізникам потрібно 3 куб. газу, вартість якого становить 112 грн. При тарифі 7 грн, затвердженому виконкомом, потрібно 16 чоловік, щоб окупити газ на одне коло по місту, а в маршрутки не набирається і 10 осіб. Щоб окупити поїздки, тариф на проїзд повинен складати 12 грн.

За останні вісім місяців проїзд в Україні подорожчав на 24,7%. В середньому за одну поїздку в маршрутці або тролейбусі українці платять 8-10 грн.

To Top