Перекази і покупки онлайн: коли банки перевірятимуть українців

Закон про фінансовий моніторинг викликав багато питань у жителів України. Люди бояться навіть здійснювати онлайн-покупки, переживаючи, що їх банківські рахунки заблокують.

З приводу цього НБУ опублікував роз’яснення на своєму офіційному сайті, пише “Обозреватель”, передає NNS.

Українці зобов’язані при переказі коштів на суму від 5 тис. грн проходити ідентифікацію (підтверджувати свою особистість), однак це правило не зачепить переказів для оплати товарів і послуг в мережі. Як відзначають в Нацбанку: це одне з виключень, яке передбачено законом.

“Якщо оплата картою здійснюється в інтернет-магазині за товар або послугу, то такий переказ коштів необхідно лише супроводжувати номером картки платника. Це одне з виключень з ідентифікації, яке передбачено в законі”,пояснюють у Нацбанку.

Коли повинні перевіряти українців:

  • при перекази від 5 тис. грн – потрібно підтверджувати свою особистість (наприклад, показувати паспорт у касі або верифікувати через свою банківську карту в терміналі);
  • при переказі від 300 тис. грн;
  • при операції з віртуальними активами на суму від 30 тис. грн.

Кожен банк має власний фінансовий моніторинг, завдання якого знайти всі сумнівні операції.

Читайте ще: Після поповнення балансу ПриватБанк блокує картки українців – у чому причина

Це може бути:

  • занадто великі суми переказу (якщо зазвичай картку поповнювали на 10 тис. грн, а в один момент поповнили на 100 тисяч);
  • операції за участю публічних осіб;
  • занадто часті операції з готівкою.

У такому випадку банк має право тимчасово заблокувати рахунок, переказ, і зажадати від свого клієнта підтвердити, що з отриманих грошей були сплачені податки, а сама операція була законною.

To Top