Омбудсменка прокоментувала стосунки неповнолітніх блогерів

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вважає, що батьки двох неповнолітніх блогерів, щодо яких була розповсюджена інформація про їхній «роман», порушують права дітей.

Про це Денісова поінформувала в Телеграмі, пише Главком, передає NNS.

Денісова нагадала, що статтею 150 Сімейного кодексу України визначено обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини. Зокрема, батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, поважати дитину, й окрім того, забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

Частиною четвертою статті 155 Сімейного кодексу України передбачено, що ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

«Наголошую, що розміщення такого контенту в соціальних мережах або інших ресурсах дає можливість відстежити місце проживання та навчання дітей. Цим можуть скористатись люди, які мають певні злочинні наміри, зокрема вчинення сексуального насильства над дитиною. Також така інформація небезпечна і для інших дітей, які можуть брати приклади, копіювати відповідну поведінку, що у свою чергу може призвести до психологічного, фізичного, сексуального травмування дитини та булінгу»,повідомила Денісова.

Вона пояснила, що непристойні та відверті фото або відео сексуального характеру створені дітьми в особливо вразливій ситуації (наприклад, маленький вік, діти з обмеженими можливостями, діти, які перебувають у залежності) слід розглядати, як такі, що є результатом насильства або експлуатації.

Людмила Денісова

Уповноважений ВРУ з прав людини нагадала, що раніше набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської конвенції)», який імплементує положення матеріального права, що містяться в Конвенції та встановлює кримінальну відповідальність.

«Крім того, аналіз згаданої вище ситуації виявив наявність системної проблеми в національному законодавстві. Так, відповідно до статті 7 Закону України «Про захист суспільної моралі», зокрема, забороняється втягнення лише неповнолітніх у діяльність із виробництва й обігу продукції сексуального чи еротичного характеру, використання образів неповнолітніх у будь-якій формі в продукції сексуального чи еротичного характеру і проведенні видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру»,повідомила українська омбудсменка.

Нагадуємо, у соцмережах спалахнув скандал через стосунки восьмирічної моделі Мілани Маханець із 13-річним блогером Павлом Паєм та відверті фотографії дівчинки.

Раніше ми писали: “Роман” 8-річної моделі із 13-річним блогером: правоохоронці викликали матір дівчинки на допит

To Top