Окупанти готують свій “закон” про в’їзд у “ДНР”, хочуть пускати за перепустками

Окупаційна влада у Донецькій області планує прийняти свій “закон” про перетин лінії розмежування з територією непідконтрольною владі України – перетин здійснюватиметься за наявності перепустки, людей будуть фотографувати та перевіряти відбитки пальців.

Про це повідомляє українська делегація в ТКГ, передає Українська правда, інформує NNS.

Так званий “документ” називатиметься закон ДНР “Про деякі питання перетину тимчасової лінії фактичного розмежування силових структур і правоохоронних органів ДНР і держави Україна”.

Він передбачатиме запровадження дозвільної процедури на виїзд осіб з тимчасово окупованих територій у Донецьку область, а також визначає категорії осіб, яким заборонений̆ в’їзд/виїзд з/до “ДНР”.

Зокрема, перетин лінії розмежування при виїзді фізичних осіб і транспортних засобів з ТОТ у ДО здійснюватиметься за наявності перепустки, оформленої “органами внутрішніх справ ДНР”. Вона видаватиметься особам, які досягли 18-річного віку, безоплатно строком на 6 місяців.

Відзначається, що обов’язковими умовами для видачі такої перепустки є проходження особами дактилоскопічної реєстрації, фотографування та перевірка особистих засобів зв’язку заявників.

Крім цього, при слідуванні за межі ТОТ у ДО на транспортному засобі перепустка також має оформлюватися і на цей транспортний засіб.

Розгляд заяв на отримання перепусток “органами внутрішніх справ ДНР” проводиться протягом 15 діб від дати клопотання (у екстрених випадках – протягом доби).

При в’їзді через лінію розмежування людини, якій раніше не оформлявся пропуск для виїзду або термін його дії закінчився, на тимчасовому пункті контролю “посадовцями ОВС” проводиться перевірка мобільного телефону, дактилоскопічна реєстрація і фотографування фізичної особи.

У ТКГ не виключають, що аналогічний “нормативний акт” розробляється й окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованій території у Луганській області.

Українська сторона додала, що Росія продовжує створювати штучні перепони, щоб ізолювати мешканців тимчасово окупованих територій від території̈ України, яка контролюється урядом.

To Top