НБУ прогнозує зростання комунальних тарифів у 2021 році

Національний банк України прогнозує подальше зростання житлово-комунальних тарифів у 2021 році.

Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за квітень 2021 року, оприлюдненому на сайті НБУ, передає Рубрика, інформує NNS.

“Тарифи на опалення та гаряче водопостачання будуть підвищуватись, оскільки вони не коригувались у 2020 році, незважаючи на подорожчання газу та зростання витрат на оплату праці”,йдеться в прогнозі.

Ще одним фактором подальшого зростання тарифів в НБУ називають підвищення мінімальної заробітної плати в країні.

“Збільшення заробітних плат у сфері ЖКГ (зокрема, за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати), та інших виробничих витрат зумовить подальше подорожчання окремих комунальних послуг”,зазначається в прогнозі.

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги у лютому 2021 року зросла до 82,1 млрд грн. Зокрема, борг за постачання теплової енергії та гарячої води становив 27,4 млрд грн.

Крім того, як передає Укрінформ, Нацбанк прогнозує, що вартість природного газу влітку 2021 року вдвічі перевищить вартість минулого літа.

“Очікується, що влітку вартість природного газу більш ніж удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа. Відтак внесок газу сформує більше третини річної адміністративної інфляції в ІІ кварталі”, йдеться в прогнозі.

Водночас, як вважають в НБУ, до кінця року ціна на газ встановиться на рівні відповідних показників 2020 року.

“За підсумками 2021 року ціна газу буде близькою до минулорічної завдяки поступовому зниженню ціни газу на європейських газових хабах протягом року та посиленню конкуренції на внутрішньому ринку”, йдеться в прогнозі.

To Top