Нардепи задекларували понад 160 виробів з хутра, найбільше – у Медведчука

Народні депутати задекларували 164 цінні вироби із хутра або шкіри, серед яких шуби, куртки та сумки від найдорожчих брендів. Найбільше таких предметів у колекції парламентаря від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука — 52.

Про це повідомив громадський рух «ЧЕСНО», передає Громадське, інформує NNS.

Загалом у деклараціях за 2020 рік депутати вказали 164 вироби із хутра та шкіри, які підпадають під категорію цінного рухомого майна. Серед них — 67 шуб із натурального хутра.

Також парламентарі згадали у деклараціях 72 інші шкіряні або хутряні предмети одягу — жилети, пальто, дублянки, куртки, сукні тощо. Також у деклараціях були 25 шкіряних сумок або портфелів.

Найбільший «любитель хутра» серед українських депутатів — Віктор Медведчук. Він задекларував 52 предмети одягу із хутра або шкіри. Серед них 11 колекцій шкіряних сумок від різних виробників: Louis Vuitton, Prada, Dior, Gucci. Також у декларації — п’ять цінних шкіряних курток різних брендів, шуби із хутра норки, соболя та шиншили.

Власницею більшості одягу із хутра та шкіри є дружина депутата Оксана Марченко, яка нещодавно почала власну політичну кар’єру. Втім, деякі об’єкти з колекції є власністю самого парламентаря. Зокрема, дублянка з хутра від Brioni та шкіряна куртка від Dolce and Gabbana.

Найдорожчим хутряним одягом серед того, ціну чого вказували депутати, є шуба марки RinDi вартістю понад 1 мільйон гривень. Її задекларував депутат від «Слуги Народу», фігурант антикорупційного розслідування Ігор Васильковський. Шуба належить його дружині Олені.

Світ відмовляється від хутра

Зоозахисна організація UAnimals прокоментувала руху «ЧЕСНО» моду українських політиків на хутряний одяг. Там зазначили, що хутро все більше зникає зі світових подіумів і магазинів.

«Найвідоміші модні бренди відмовляються від використання кривавого матеріалу, а деякі країни на державному рівні забороняють хутряну промисловість. Колись хутро було ознакою статусу та ваги у суспільстві, втім, кам’яний вік минув, і сьогодні натуральне хутро за статусністю можна порівняти хіба що з килимом на стіні. А якщо точніше, хутро — криваве жлобство»,заявили в організації.

To Top