На Україну насувається пилова хмара з Сахари

До України наближається щільна пилова хмара з Сахари.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив синоптик Валерій Латуха, передає НВ, інформує NNS.

За словами Латуха, пилова хмара насувається з території Польщі. Це вдалося з’ясувати за допомогою спеціального приладу MODIS на бортах супутників Terra і Aqua.

Забруднюючі частинки (аерозолі) виникають від промислових забруднень, диму від пожеж, пилу від пилових бур, морської солі, а також вулканічний попіл і смог.

Латух зазначив, що аерозолі загрожують здоров’ю людей, особливо хворими на астму чи іншими респіраторними захворюваннями.

Аерозолі також впливають на погоду та клімат, охолоджуючи або зігріваючи Землю, допомагаючи або запобігаючи утворенню хмар.

Напомним, 21-22 июня метеорологические станции южных, центральных и северных областей Украины, в частности в Киевской области, стали фиксировать мглу, вызванную пылью. Видимость ухудшилась до 1,5-5 км.

Причиною виникнення такого явища є пилові бурі, які спостерігаються далеко за межами України: на території республіки Калмикії РФ. За умов сухої та спекотної погоди та сильного вітру пил та пісок потрапляє в атмосферу на висоту 1−2 км і переноситься східними та південно-східними вітрами через Кубань та Азовське море на територію України.

To Top