На “трубопровід Медведчука” наклали арешт

Вищий антикорупційний суд 23 лютого наклав арешт на частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». Раніше Рада нацбезпеки і оборони доручила Кабміну повернути державі його частину, яка проходить Україною.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро, пише Громадське, передає NNS.

Арешт наклали за клопотанням НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ухвала суду забороняє розпоряджатися, відчужувати та користуватися трубопроводом і пов’язаними з ним об’єктами.

У НАБУ кажуть, що відповідне майно передадуть в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Ідеться про будівлі, споруди, лінійні ділянки, технологічні об’єкти тощо, які розташовані на території Житомирської, Рівненської, Львівської та Закарпатської областей. Доки АРМА не визначить нового управителя, майно зберігатиме «Уктранснафта».

Читайте ще: Санкції проти Медведчука і Марченко: скільки українців підтримують рішення

Про нафтопродуктопровід у РНБО заговорили 19 лютого під час накладання санкцій проти кума Путіна, одного з лідерів проросійської ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.

Тоді, крім самих санкцій, Рада нацбезпеки вирішила перекрити повітря одному з головних бізнесів Медведчука в Україні, який формально на нього не записаний. Вона доручила Кабміну вжити заходів для повернення у держвласність нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» загальною довжиною 1 433 кілометри. Точніше, тієї його частини, яка перебуває на території України.

Володіє цим трубопроводом ТОВ «Прикарпатзахідтранс», але влада вважає, що компанія отримала його незаконно. Нещодавно НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.

Нафтопродуктопровід був збудований у СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти державі. Водночас дочірня компанія російського «Транснафтопродукту» його у власність України не передала.

Згодом суди визнали, що трубопровід належить Україні, однак у 2015 році Господарський суд Рівненської області ці рішення скасував. У НАБУ наголошують, що у 2017 році той же суд ухвалив рішення, в основі якого був завідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи державного «УкрДІАП». Вона визнала право власності на українську частину нафтопродуктопроводу за «Прикарпатзахідтрансом», що є дочірнім підприємством російського «Транснафтопродукту».

11 лютого 2021 року правоохоронці повідомили про підозру колишньому заступнику директора «УкрДІАП».

To Top