5 /5
Based on 5 ratings

Купити квартиру в Дніпрі

Мобілізація в Україні – хто зі студентів має право на виїзд

Мобілізація в Україні триває і тому не всі військовозобов’язані мають змогу виїхати за кордон.

Зокрема, наразі не всі студенти можуть виїхати з України, оскільки це потрібно підтвердити документами з іноземних вишів.

Загальна мобілізація в Україні стосуватиметься студентів, яких раніше призивати не планували. Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” регулює це питання, пише НСН з посиланням на Фокус.

Відповідні норми свідчать про те, що студенти, які здобувають вищу освіту, асистенти-стажисти, аспіранти й докторанти не підлягають призову. Ідеться про тих, хто навчається на денній формі.

Мобілізація в Україні – кого зі студентів можуть призвати до армії і що робити після отримання повістки

Наразі не всі військовозобов’язані студенти в Україні можуть виїхати за кордон. Межі держави дозволено залишити певним категоріям студентів, зокрема:

  • тим, які навчаються за кордоном і мають документи з вишів (студентський квиток, довідка, запрошення на навчання, посвідку на тимчасове проживання, пов’язану з навчанням);
  • підтверджувальні документи повинні бути перекладені українською мовою, мати підпис перекладача та засвідчені нотаріально.

У Верховній Раді у вересні запропонували запровадити межу рівня відстрочки від мобілізації для студентів до 30 років. Ітиметься насамперед про тих, хто вже вирішив здобувати другу вищу освіту.

Ініціатива передбачає, що призову на військову службу не підлягатимуть ті студенти, які за денною або дуальною формами здобувають рівень освіти, що вищий за раніше здобутий у послідовності. Це відбувається, якщо навчання було розпочато не пізніше року досягнення здобувачем освіти 30-річного віку.

Ще новини України: Мобілізація в Україні – в яких випадках можуть повторно вручити повістку

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×