Мін’юст просить заборонити “Партію Шарія”

Міністерство юстиції просить Окружний адміністративний суд Києва заборонити діяльність «Партії Шарія».

Про це повідомляє пресслужба суду, пише Громадське, передає NNS.

ОАСК вже відкрив провадження за позовом Міністерства юстиції. Крім того, Мін’юст просить суд витребувати у Служби безпеки висновки експертів, вказані в листі до міністерства від 4 березня 2021 року щодо протиправної діяльності політсили, та заборонити діяльність партії.

Суд розглядатиме справу за правилами спрощеного провадження із викликом сторін. Судове засідання призначили на 6 квітня 2021 року.

Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що підставою для позову стали «численні порушення Конституції та законів України політичною партією» та Анатолієм Шарієм. Він додав, що не очікує, що справа буде легкою.

«”Партія Шарія” вибудувала непогану юридичну оборону своєї незаконної діяльності, грубо порушуючи законодавство, але при цьому намагаючись перекладати усю відповідальність за такі дії на формально сторонніх осіб. Але, як свідчать матеріали правоохоронних органів, вдавалося їм це далеко не завжди»,написав міністр.

Читайте ще: Суд дозволив затримати Шарія – ЗМІ

Прокоментував позов Мін’юсту й Анатолій Шарій.

«Міністр юстиції бреше, оскільки жодних порушень партією Конституції України немає. Міністр юстиції має знати, що незаконна діяльність визнається судом. До рішення суду жодна діяльність не може бути названа незаконною»,зазначив Шарій у своєму відео.

ОНОВЛЕНО:

Як повідомило джерело РБК-Україна в правоохоронних органах, Міністерство юстиції подало позов про заборону “Партії Шарія”, ґрунтуючись на порушеннях в діяльності партії, виявлених правоохоронцями. Серед них – підробка підписів у документах при створенні партії.

“На протоколі про перейменування “Партії Шарія” майже всі підписи не є автентичним”,повідомило джерело.

При цьому джерело РБК-Україна в Мін’юсті сказало, що позов був поданий ще в минулу п’ятницю.

Пізніше в Службі безпеки України додали, що нормативною підставою позову стала стаття 21 закону України “про політичні партії в Україні”.

Нагадуємо, СБУ 1 березня повідомила, що виявила порушення під час реєстрації «Партії Шарія», зокрема факт внесення свідомо неправдивих даних під час перереєстрації політсили.

Провадження відкрили за ст. 358 Кримінального кодексу — підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.

To Top