105
Україна
105

Масові звільнення в Україні: скільки співробітників збираються скоротити компанії у 2023 році

7700 00

Українські підприємці збираються скоротити кількість своїх співробітників у 2023 році.

Майже третина – 28% – українських бізнесів будуть змушені скорочувати кількість своїх співробітників у 2023 році. Наймати нових мають намір лише 19%.

Про це свідчать результати опитування членських компаній (понад 1000) Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), передає NNS з посиланням на “Обозреватель”.

Утім, більшість компаній – 53% – мають намір зберегти поточні команди в наступному році. Тобто, не розширятись – але й не звільняти своїх співробітників.

“Лише 1 із 5 СЕО планує наймати нових людей наступного року. Тоді як більшість директорів, а саме 53%, стверджують про плани утримати команду без змін, решта 28% будуть змушені вдаватися до скорочення штату. При цьому минулого року більш як половина компаній планували розширення штату”,розповіли в ЄБА.

20220408165955

Водночас у Верховній Раді ухвалили закон, який передбачає компенсації українським роботодавцям єдиного соціального внеску (ЄСВ) за сприяння працевлаштуванню довгострокових безробітних. А також частини видатків на зарплату при працевлаштуванні низки вразливих категорій громадян.

Документ впроваджує “стимулювання для роботодавців за допомогою компенсації ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду з безробіття за працевлаштування” низки категорій осіб. Зокрема:

  • молоді (наприклад, перше робоче місце);
  • учасників бойових дій;
  • самотніх батьків, батьків з інвалідністю;
  • осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
  • осіб з інвалідністю;
  • довгострокових безробітних та інших вразливих категорій громадян.

Які 4 нові приводи для звільнення працівників з робити з’явились у законі

To Top