Коломойський і Порошенко потрапляють до реєстру олігархів – Мін’юст

Бізнесмен та один із найбагатших українців Ігор Коломойський, а також п’ятий президент України Петро Порошенко можуть потрапити до реєстру олігархів ㅡ підпадають під відповідні критерії.

Про це сказав міністр юстиції України Денис Малюська в етері програми «Свобода слова Савіка Шустера», передає Громадське, інформує NNS.

Зокрема, критерії відбору людей, що потрапляють до реєстру олігархів, вказані у президентському законопроєкті про деолігархізацію.

«У законі вказано, що якщо твій бізнес-партнер є чиновником, вказаним у списку, наприклад, народним депутатом, ти маєш вплив на політичне життя. Партнерів пана Коломойського, офіційних, у Верховній Раді є, і не один. Тому пан Коломойський точно потрапляє»,сказав Малюська.

Окрім того, він зазначив, що претендентом на внесення до реєстру олігархів є і п’ятий президент України Петро Порошенко. У його політичній силі вважають, що законопроєкт про деолігархізацію спрямований особисто проти Порошенка та кажуть, що таким чином президент Володимир Зеленський хоче захопити владу.

«Істерики зрозумілі, тому що “Європейська Солідарність” усвідомлює, що їхній лідер теж автоматично потрапляє у реєстр, тому що відповідає всім критеріям, і це зрозуміло. Але розплющте очі: закон не писався під окрему людину. Закон писався під олігархічну систему, і він має наслідки. Якщо ви не хочете потрапити до реєстру ㅡ позбудьтесь упливу на політичне життя, залишайтесь зі своїми активами, не підходьте до політики, до ЗМІ»,каже Малюська.

Читайте ще: Оприлюднений текст законопроєкту про олігархів: що передбачає документ

Нагадуємо:

2 червня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний законопроєкт, яким влада обіцяє побороти олігархічну систему в Україні. Окрім того, питання про статус олігархів в Україні можуть першим винести на всеукраїнський референдум.

У РНБО раніше підрахували, що в Україні є щонайменше 13 олігархів, однак про кого саме йдеться — не сказали.

Згідно з останнім рейтингом «Forbes Україна», сто найбагатших українців за рік збільшили свої статки на 42%, до 44,5 мільярдів доларів.

Деолігархізація була однією з головних обіцянок Володимира Зеленського під час передвиборчої кампанії 2019 року, але він досі її не виконав.

To Top