Як економити на комунальних платежах взимку?

Щомісяця квитанції на оплату комунальних послуг дивують українців все більше. І це далеко не приємне здивування, а радше ребус «як заощадити наступного місяця». Взимку, коли статті витрат поповнюються опаленням, питання економії стоїть ще гостріше.

ZAXID.NET зібрав прості поради для індивідуальної економії для квартири та приватного будинку, передає NNS.

Одразу зауважимо, що це легальні інструкції. Методи на кшталт зривання пломб або встановлення спеціальних магнітів на лічильник, щоб уповільнити його оберти, є адміністративно та кримінально караними.

Економія води

Встановіть лічильник. За його наявності кожен сплачує лише за ту воду, яку фактично спожив.

Вчасно вимикайте воду, коли ви вже зробили те, що потрібно. Спочатку закрутіть кран, а вже потім завершуйте розмову, відповідайте на телефонний виклик,відчиняйте вхідні двері тощо.

Користуйтеся справною сантехнікою. Через кран або трубу, котрі протікають, за добу можна втратити від 20 до 200 літрів води. Змішувач краще використовувати із важелем – він швидше змішує потоки гарячої та холодної води, ніж змішувач з двома кранами, відповідно тоді використовується менше води.

Замініть зливний бачок унітаза на сучасний з двома режимами зливу – звичайним та економним. Останній за одне змивання використовує 6 літрів води та заощаджує близько 20 л на день. У звичайному режимі зливний бачок пропускає 10-12 літрів води за одне змивання.

Коли чистите зуби, то вимикайте воду, коли вона вам не потрібна. За одну хвилину з відкритого на повну потужність крана витікає десь 15 літрів води.

Приймайте душ, а не ванну. Щоби наповнити ванну треба 140-160 літрів води, для душу – 30-50 літрів. Під час намилювання вимикайте воду і вмикайте її тоді, коли потрібно змити піну.

Періть білизну за повного навантаження пральної машини, оскільки вона використовує близько 60 літрів води за один цикл.

Мийте посуд, набравши воду в раковину і закривши злив корком. Споліскувати тарілки й чашки можна в окремій ємності з чистою водою. Ця ж порада є актуальною і для миття овочів та фруктів. Їх краще мити у мисці або невеликій каструлі. Так ви витратите три літри замість 15-ти у проточній воді.

Якщо ваша родина велика, є сенс купити посудомийну машину, котра заощаджує близько 10 тис. літрів теплої води на рік.

Економія електроенергії

Вимикайте світло, залишаючи приміщення. Близько 30% електроенергії від місячного обсягу витрачається на освітлення порожніх приміщень.

Замініть лампи у вашому помешканні на енергоощадні. Вони служать вп’ятеро довше, ніж звичайні лампи розжарювання, та споживають електроенергії вдесятеро менше.

Використовуйте енергоефективну побутову техніку. Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас «А ++» – найбільш енергоощадний.

Експлуатуйте холодильник правильно. Не встановлюйте його біля газової плити або опалювальних приладів, у місця, де є пряме сонячне проміння. Не ставте в холодильник гарячу їжу. Дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів.

Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь. Не залишайте їх в режимі сну надовго. Сукупне енергоспоживання побутових електроприладів в цьому режимі може досягати 350-400 кВт*год на рік.

Замініть стару проводку, адже це зайві витрати електроенергії та пожежна небезпека.

Економія газу

Встановіть газовий лічильник, оскільки за ним завжди вигідніше платити, ніж за середніми показниками.

Оберіть постачальника газу з недорогою пропозицією.

Якщо ви готуєте на газовій плиті, використовуйте потужність пальника на належному для тієї чи іншої страви рівні. Відразу після того, як вода закипіла, зменшить вогонь в кілька разів.

Економія тепла

Утепліть квартиру і будинок загалом. Краще це робити спільно із сусідами, внаслідок цього ви зможете економити на комунальних платежах.

Замініть вікна в квартирі на металопластикові. Такі вікна не пропускають холод. Завдяки цього витрати тепла стануть меншими. При цьому одне енергоефективне вікно окупиться вже за 1,5-2 роки.

Не провітрюйте довго квартиру взимку. Краще одночасно відчинити вікна на на 5 хв.

На батареї встановіть регулятор температури. Так, якщо буде спектно, ви зможете зменшити температуру і відповідно заощадите. Їхня вартість починається від 150 грн і залежить від модифікації. Для встановлення регулятора треба викликати майстра.

Встановіть за радіатором тепловідбивний екран. Таким чином, більше тепла буде йти на обігрів кімнати, а не на нагрівання стіни за батареєю. Спеціальний матеріал для нього можна купити у будівельному магазині, вартість – від 95 грн. З екраном в приміщенні стане тепліше на 2-5 градусів.

Де взяти гроші

Для суттєвого заощадження потрібний комплексний підхід і, зокрема, проведення енергоаудиту всього будинку. Це потребує великих грошей, яких у власників окремих квартир просто немає. Але якщо у багатоквартирному будинку створене об’єднання співвласників, то це відкриває людям шлях до урядових та муніципальних програм, за якими їм можуть відшкодувати гроші на енергоефективні заходи.

To Top