Головні зміни з 1 жовтня: нові тарифи на електрику, більші пенсії та осінній призов

У жовтні на українців чекають нові ціни на комунальні послуги – на електроенергію ціни впадуть. Крім того, на частину пенсіонерів очікують доплати, а на юнаків – осінній призов.

Про це пише ВВС Україна, передає NNS.

Дешевша електроенергія. Але не для всіх

З 1 жовтня в Україні встановлюються нові тарифи на електроенергію для населення. Якщо раніше базовий тариф був – 1,68 грн за кВт-год, то тепер ціна буде дещо меншою – 1,44 грн за кВт-год.

Але є одна умова – знижка буде діяти лише для користувачів, які споживають менше 250 кВт-год на місяць.

Якщо домогосподарство споживає більше, доведеться оплачувати електроенергію за звичайним тарифом – 1,68 грн за кВт-год.

Знижка допоможе платити менше 80% домогосподарств, переконує міністр енергетики та вугільної промисловості Герман Галущенко.

До 1 січня 2021 року в Україні існував дешевший пільговий тариф на електроенергію. За перші 100 кВт-годин спожитої електроенергії українці платили по 90 копійок. Але все, що лічильник “накручував” понад цей показник, оплачувалося за тарифом 1,68 гривні.

Доплати для пенсіонерів

З 1 жовтня пенсіонерам, яким виповнилося 75-80 років, будуть додатково виплачувати по 400 гривень щомісяця.

Йдеться про пенсіонерів, які мають страховий стаж 20 років для жінок та 25 для чоловіків.

Е-лікарняні

Нововведення чекають також на українців, які занедужали. З 1 жовтня лікарняні будуть оформлювати тільки в електронному форматі, а не в паперовому, як раніше.

Дані будуть вносити до електронної системи охорони здоров’я, повідомив Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації.

Паперові лікарняні з 1 жовтня видавати вже не будуть, але ті, які видали до цієї дати, ще будуть дійсними.

Щоб отримати е-лікарняний, треба прийти на прийом до лікаря, який створить електронний висновок про тимчасову непрацездатність у реєстрі. Інформація потрапить в систему E-health та до Пенсійного фонду.

Автоматично сформується електронний листок непрацездатності — це документ, за яким нараховують виплати. Про це пацієнт отримає повідомлення на телефон від ПФУ.

Осінній призов

Традиційно з 1 жовтня розпочнеться осінній призов в армію на строкову службу. Йдеться про молодиків віком від 20 до 27 років (з 18 років – за власним бажанням), в яких немає права на звільнення або відстрочку від служби.

Військова служба триватиме 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти, та 12 місяців – для осіб з академічним ступенем магістра.

Цього року збройні сили збираються залучити понад 13 тис. призовників.

Фото: znaj.ua

To Top