Чи можна притягнути до відповідальності депутатів, які голосували за Харківські угоди?

Народних депутатів не можна притягнути до кримінальної відповідальності за голосування у парламенті, якщо воно відбувалося з їхніх власних переконань. Раніше РНБО доручило Службі безпеки проаналізувати голосування за ратифікацію Харківських угод на предмет можливої державної зради.

Про це у коментарі Громадському повідомив колишній голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук, передає NNS.

Він пояснив, що якщо той чи інший парламентар керувався думкою, що «знижка на газ — це добре для народу України», то кримінальна відповідальність для нього через це настати не може.

«За статтею 80 (Конституції України — ред.) депутати не несуть відповідальності, якщо вони голосують лише з власних міркувань. Щоб притягти до відповідальності за державну зраду, треба доводити попередні зв’язки, встановлювати організаторів та виконавців»,зазначив Шевчук.

Він наголосив, що притягнення до відповідальності у цій ситуації залежить від суб’єктивної сторони злочину, тому потрібно з’ясовувати мотив голосування.

«Треба тлумачити відповідні положення (Конституції України — ред.) у КСУ. І хто буде тлумачити? Тупицький? Який відвідує анексований Крим під час перебування на найвищій державній посаді»,написав Шевчук у себе у Facebook.

Раніше Рада національної безпеки та оборони доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод 2010 року, за якими Україна продовжила строк перебування російського флоту в Криму.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, СБУ має «з’ясувати обставини, у який спосіб 236 депутатів голосували з цього питання». За його словами, якщо Служба безпеки «буде вважати за необхідне», вона має порушити провадження щодо цих людей за ст. 111 ККУ (Держзрада).

Раніше ми писали:

СБУ перевірить причетних до ратифікації “Харківських угод” у 2010 році: перелік

СБУ проводить масштабні обшуки у мережі АЗС, яку пов’язують із Медведчуком

To Top