Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Почему нельзя пропускать вторую прививку от коронавируса: врач предупредила об угрозе[:ua]Чому не можна пропускати друге щеплення від коронавірусу: лікарка попередила про загрозу[:]

[:ru]Отказ от второй прививки от коронавируса может иметь непредсказуемые последствия. Если человек пропустил вторую дозу, то эффект от первой “утилизируется” уже через месяц, и риски тяжелого течения заболевания и летального исхода возрастают.

Об этом в эксклюзивном комментарии OBOZREVATEL рассказала кандидат медицинских наук, доцент кафедры дерматовенерологии, аллергологии, клинической и лабораторной иммунологии НУОЗ имени П.Шупика Татьяна Бондаренко, передает НСН.

“Если мы не будем поддерживать уровень антител, соответственно, вакцина сработала вхолостую. Все, что потратило государство – коту под хвост”,заявила она.

Как пояснила медик, если человек не болел коронавирусом и получил только первую дозу вакцины, уровень антител стремительно падает спустя примерно месяц.

“После первой дозы антитела выработались, но через какое-то время они утилизируются и выводятся из организма. Уровень иммуноглобулинов G в среднем начинает уменьшаться через 3-4 недели. У кого-то они могут задерживаться, у кого-то выводятся чуть быстрее. Все зависит от иммунной системы, от фагоцитоза, от выводящих систем организма, но в среднем это месяц”,пояснила врач.

В этом контексте она подчеркнула: если человек не успел сделать вторую дозу в срок, ее необходимо сделать как можно быстрее.

“Пусть это будет с небольшой отсрочкой, но вторая доза обязательно должна быть. Лучше всего сделать вторую дозу как можно быстрее после истечения срока. Если человек “проснулся” через два месяца, через три, пусть все равно вводит вторую дозу”,посоветовала врач.

В то же время она сказала, что в таком случае не всегда можно рассчитывать на получение максимальной защиты от коронавируса. Медик пояснила, что перед второй дозой можно сделать анализ на уровень иммуноглобулина G.

“Возможно, человек полностью стерилен, у него нет этих антител, либо все-таки какая-то часть выработалась. Но это очень сложные вопросы для диагностики. Антигенный состав очень сомнителен, поэтому и говорят, что не стоит отслеживать антитела, это ни о чем”,заметила Бондаренко.

“Если человек получил первую дозу и через полгода столкнулся с коронавирусной инфекцией, то, скорее всего, у него будет такой же риск, как у непривитого. Если он столкнется через месяц или два, возможно, какая-то защита еще и будет. Но прогнозировать никто не сможет. Это гадание на кофейной гуще”,подчеркнула Бондаренко.

Она добавила, что “лучше поступать так, как рекомендует Минздрав, не пропускать прививки и следовать инструкциям к вакцинам”.[:ua]Відмова від другого щеплення проти коронавірусу може мати непередбачувані наслідки. Якщо людина пропустила другу дозу, то ефект від першої “утилізується” вже через місяць, і ризики тяжкого перебігу захворювання та летального наслідку зростають.

Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповіла кандидатка медичних наук, доцентка кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології НУОЗ імені П. Шупика Тетяна Бондаренко, передає НСН.

“Якщо ми не підтримуватимемо рівень антитіл, відповідно, вакцина спрацювала вхолосту. Все, що витратила держава, – коту під хвіст”,заявила вона.

Як пояснила медикиня, якщо людина не хворіла на коронавірус і отримала лише першу дозу вакцини, рівень антитіл стрімко падає приблизно через місяць.

“Після першої дози антитіла виробилися, але через якийсь час вони утилізуються і виводяться з організму. Рівень імуноглобулінів G у середньому починає зменшуватися через 3-4 тижні. У когось вони можуть затримуватися, у когось виводитися трохи швидше, залежить від імунної системи, від фагоцитозу, від вивідних систем організму, але в середньому – це місяць”,пояснила лікарка.

У цьому контексті вона наголосила: якщо людина не встигла зробити другу дозу вчасно, її необхідно зробити якнайшвидше.

“Нехай це буде з невеликою відстрочкою, але друга доза обов’язково має бути. Найкраще зробити другу дозу якнайшвидше після закінчення терміну. Якщо людина “прокинулася” через два місяці, через три, нехай усе одно вводить другу дозу”,порадила лікарка.

У той же час вона сказала, що в такому разі не завжди можна розраховувати на отримання максимального захисту від коронавірусу. Медикиня пояснила, що перед другою дозою можна зробити аналіз рівня імуноглобуліну G.

“Можливо, людина повністю стерильна, у неї немає цих антитіл, або все-таки якась частина виробилася. Але це дуже складні питання для діагностики. Антигенний склад дуже сумнівний, тому й кажуть, що не варто відстежувати антитіла, це ні про що”,зауважила Бондаренко.

“Якщо людина отримала першу дозу і через пів року зіткнулася з коронавірусною інфекцією, то, найімовірніше, у неї буде такий самий ризик, як у неприщепленої. Якщо вона зіткнеться через місяць чи два, можливо, якийсь захист ще й буде. Але прогнозувати ніхто не зможе. Це ворожіння на кавовій гущі”,наголосила Бондаренко.

Вона додала, що “ліпше чинити так, як рекомендує МОЗ, не пропускати щеплення і дотримуватися інструкцій до вакцин”.[:]

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×