Через стрімке подорожчання газу свіжі овочі взимку будуть делікатесом

Поки населення купує газ за річними цінами на рівні 7,99 грн за кубометр, підприємства вже платять по 30-31 грн за кубометр. І це не може не позначитися на вартості продукції.

Чи не в найскладнішій ситуації опинилися тепличні господарства. Адже майже 60-70% собівартості тепличних овочів становлять енергоносії.

Про це “Еспресо.Захід” повідомив директор одного з найбільших тепличних господарств Львівщини – ТзОВ “Сотеко” Валерій Ревенко, передає NNS.

“Ми ще кілька років тому подбали про альтернативне паливо. У нас є можливість опалювати вугіллям і це нас трохи рятує. Звичайно, за умови, що ціна на вугілля не злетить. Але ж зростають ціни на все. Поліетилен уже подорожчав на 60%, картон – на 70%, також подорожчали добрива,каже Валерій Ревенко.

Також він додав, що вже зараз багато тепличних господарств задумуються про те, щоб відстрочити посів:

“Якщо свіжі огірки з наших теплиць зазвичай з’являються в січні, а помідори – в березні-квітні, то 2022-го це буде значно пізніше. А частина тепличних господарств просто не переживуть зиму з такими цінами на газ”.

За словами Валерія Ровенка, дефіциту свіжих овочів на ринку не буде, але вони будуть переважно імпортні.

“Ми опинились у патовій ситуації. З одного боку, розуміємо, якою б не була собівартість овочів, ми не можемо пропорційно піднімати ціни. Адже помідори по 90 гривень люди просто не купуватимуть. Ринок диктує свої умови: 40-60 грн за кг – це максимальна ціна на ті ж помідори, яку люди готові платити, – каже Валерій Ревенко. – Крім того, розуміємо, що тільки-но вітчизняні овочі дорожчають, активізується Туреччина та Іспанія”.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

“Давайте людям казати правду”, – Разумков назвав справжню ціну газу

Ціна на цукор в Україні може збільшитися у зв’язку з подорожчанням газу – на скільки і коли

 

To Top