91
Україна
91

“Абетка з безпеки” – як має діяти дитина під час повітряної тривоги

дитина під час повітряної тривоги

Міністерство внутрішніх справ розробило “Абетку з безпеки“, у якій дали пояснення, як має діяти дитина під час повітряної тривоги у різних місцях.

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Телеграф.

Що має робити дитина під час повітряної тривоги

Перш за все, дитина шкільного віку має усвідомити, що повітряна тривога — це сигнал, який говорить про загрозу ракетного удару з повітря. Ігнорувати його не можна, адже це небезпечно для життя. У таких випадках просте правило — перейти в укриття, може зберегти здоров’я.

f883e494 f740362aa47ef8d1d242410445f455e2

Крім цього, поясніть дитині, як діяти, коли вона чує сигнал тривоги у різних місцях:

  • У закладі освіти — слід чітко виконувати вказівки вчителів, швидко та без паніки перейти в укриття. А після команди “Відбій повітряної тривоги” разом з вчителем можна вийти з укриття та повертатися до класу.
  • Коли дитина вдома — закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, вимкнути світло, взяти з собою необхідні речі, попередити сусідів та одиноких людей, після цього разом з дорослими йти до найближчого укриття.
  • На вулиці — одразу прямувати до найближчого укриття, якщо вказівників про укриття немає — запитати й дорослих. Якщо поряд взагалі немає укриттів, але є лісосмуга, то можна рухатися в її напрямку і ховатися там (дерева забирають на себе розліт осколків).
  • У громадському місці — уважно слухати повідомлення адміністрації, дотримуватися її інструкцій та рухатися в оголошені укриття. Важливо під час евакуації не користуватися ліфтами та прямувати чітко визначеними маршрутами.

У МВС додали, що дитина також має знати, що у випадку відсутності поруч укриття — від потенційної небезпеки може врятувати правило “двох стін”. Тобто дитині треба знайти у приміщенні таке місце, яке від місця потенційного влучання снаряда буде відділено двома стінами.

В українських школах розпочнуть роботу спеціалісти з безпеки: які функції вони виконуватимуть

To Top