53 мільйони записів з персональними даними: в інтернеті виявили базу даних жителів України

Офіс уповноваженої Верховної Ради з прав людини виявив в інтернеті базу даних жителів України, що може містити майже 53 мільйони записів про персональні дані.

Про це повідомила пресслужба Офісу, інформує Громадське, передає NNS.

Там розповіли, що моніторили дотримання конституційних прав і свобод людини у сфері захисту персональних даних, зокрема в інтернеті. І на одному з вебсайтів виявили базу даних жителів України.

Як зазначають в омбудсменки, база може містити такі персональні дані, як ПІБ, дату народження, номер телефону, населений пункт, вулицю, а також номер будинку та квартири.

«За інформацією, розміщеною на зазначеному вебсайті, у базі можуть міститися майже 53 мільйони записів»,ідеться у повідомленні.

В Офісі наголошують, що вже надіслали листа до поліції з вимогою відреагувати й відкрити кримінальне провадження.

Нагадаємо:

У серпні 2020 року Офіс омбудсмена виявив у Telegram чат-бот, який поширював особисті дані про 6907 українських військових. Вони звернулися до Служби безпеки України та Нацполіції, аби чат-бот видалили. Нацполіція відкрила кримінальну справу через порушення недоторканності приватного життя.

У травні того ж року за допомогою Telegram-боту Ua Baza BOT у мережу злили базу з 26 мільйонами водійських посвідчень. СБУ розпочала слідчі дії за цим фактом, а Національна поліція відкрила кримінальне провадження.

To Top