10 небезпечних іграшок для вашої дитини

Всеукраїнська Спілка Парамедиків рекомендує звернути увагу на небезпечність деяких іграшок для дітей.

Про це NNS дізнався з повідомлення організації у Фейсбуці.

1. М’які іграшки. Гадаємо, що ні для кого не секрет, що м’які іграшки збирають пил і з часом накопичують в собі різні мікроорганізми, що можуть викликати алергію. Це не означає, що таких іграшок не має бути в домі. Просто не варто їх класти поруч з малючками до року і їх постійно слід прати, приблизно кожні три місяці.

2. Повітряні кульки (гумові) Ви напевне неодноразово бачили, як кульки лопають і лякають малюків. А якщо це станеться поруч з дитиною, то постраждає не лише нервова система дитини, а й слух. А шматки таких кульок діти часто знаходять і засовують в рот, чим можна легко вдавитись. Спробуйте замінити такі кульки гумові на ті, що з фольги. Вони такі ж яскраві і цікаві, але лопаються тихо і повільно здуваються, не залишаючи шматків.

3. Гумові іграшки для ванної кімнати. В такі іграшки потрапляє вода і розвивається цвіль. А це, як відомо, джерело інфекції для малюка, який може випити таку воду. Якщо у вас не має можливості мити щоразу з милом такі іграшки та дизинфікувати іграшку з середини, то краще їх не тримати вдома.

4.Лего та інші дрібні конструктори. Думаємо, що пояснювати не варто, адже й так знаєте, що дрібні деталі таких конструкторів часто опиняються в роті малюка і не рідко потрапляють в трахею.Вдихнути, вдавитись такими деталями легко. Якщо вже й обираєте для дітей такі іграшки, то купуйте оригінальний Лего, адже лише його бачить рентген раптом що.

5. Музичні іграшки. Малюкам часто купують всілякі свистки, пищалки, дудки та інші іграшки, які видають звуки. Завжди перевіряйте, аби звук в таких іграшках був не гучний і не різкий, інакше можна нашкодити малюку. Особливу небезпеку представляють іграшки, в яких є дрібні батарейки. Навіть, якщо вони добре вкручені, малюки примудряються їх виковиряти і дістати та проковтнути.

6. Неодимові магнітні конструктори. Це дуже небезпечна іграшка. Адже, потрапивши в організм дитини вона здатна пошкодити внутрішні органи. Слід враховувати, що неодимові магніти набагато сильніше, ніж звичайні, і здатні вступати у взаємодію з іншими металевими тілами на доволі великій відстані. Тому якщо дитина один магнітик проковтнула, вона дійсно легко вийде самостійно, а якщо 2 чи більше, то кульки неодмінно вступають між собою у взаємодію, притягнувшись і стиснувши між собою різні відділи шлунково-кишкового тракту, і викликавши катастрофічні наслідки. Найчастіше злипання магнітних кульок викликає виразку стінки шлунково-кишкового тракту з перфорацією. Підступність ситуації в тому, що дитина, яка проковтнула магнітні кульки, не має ніяких симптомів до моменту перфорації і початку перитоніту. Найменше зволікання в діагностиці та медичному втручанні – може призвести до сепсису і смерті дитини. І ще, – такі магніти з організму дитини видаляють виключно хірургічним втручанням.

7.Фігурки тварин. Саме так, вам не почулось. І ось чому, – діти часто їх тягнуть до рота, а вони для цього не призначені і покриті часто та\токсичною фарбою. Потрапляючи до організму дитини частинки такої фарби викликають отруєння і різного роду алергічні реакції. Також, подібні іграшки часто мають гострі кути (хвости, лапи, роги), якими дитина може травмуватись, засунувши їх до носу, в рот чи комусь в око.

8. Спінери – «крутилка» на підшипнику. Вона складається з двох або трьох лопастей. У центрі спінера —підшипник із металу, кераміки або ж дерева. Перша ознака шкідливої іграшки – це, як правило, запах. Чим більш різкий запах від спінера, тим більше хімічної речовини входить до його складу. Експерти також рекомендують не давати гратись спінером маленьким дітям. Хоч він має суцільну конструкцію, але від удару гаджет може розпастися на деталі, які малюк може проковтнути.
Деякі моделі іграшки спінер (англ. FidgetSpinner) мають акумуляторний відсік, який легко відкрити без використання будь-яких інструментів та отримати доступ до елементів живлення. Їх дитина може покласти у рот і проковтнути, що, в свою чергу, завдасть шкоди її шлунково-кишковому тракту.

9. Лизун, слайм – желеподібний матеріал (якщо простіше то це незрозумілий згусток слизу), при повільному м’якому дотику має властивості в’язкої рідини, що розтікається; а при швидкому й сильному дотику, наприклад, при киданні у перешкоду, має властивості твердого тіла. Основні компоненти для приготування лизуна – полімер (клей ПВА або пінка для гоління) та активатор реакції, у ролі якого найчастіше виступають тетраборат натрію, гліцерин, суміш тетраборату натрію з гліцерином (borax), рідина для контактних лінз чи її суміш з харчовою содою.
Тобто, ціла низка складників слаймів належить до частково токсичних – безпечних при короткотривалому контакті з невеликою кількістю речовини, але небезпечних при подовженому контакті:

  • тетраборат натрію- прямий і тривалий контакт з ним спричиняє дерматит, алергічні реакції. Бор, атоми якого містяться у складі цієї рідкої солі, є речовиною ІІ класу небезпеки для людини (високонебезпечних).
  • клей ПВА -тривале вдихання парів полівінілацетату спричиняє подразнення гортані й очей. Не рекомендується користуватися полівінілацетатом астматикам і людям з потужними алергіями.
  • крохмал і желатин самі по собі нетоксичні навіть при тривалому контакті. Натомість, ці харчові речовини швидко пліснявіють і гниють – бактерії й грибки особливо активно розмножуються у цих речовинах. Лизун з великою кількістю крохмалю й желатину за кілька годин стає грибково-бактеріальною бомбою;
  • гліцерин існує харчовий (виробляється з тваринної й рослинної сировини, використовується у кондитерських виробах і маркується як добавка Е422) і неїстівний «аптечний» (виробляється з нафтопродуктів, входить до складу майже всієї косметики світу й доброї половини ліків).Незважаючи на таку масовість і щоденність вжитку гліцерину кожним з нас, він нетоксичний лише в дозах у кілька мілілітрів на виріб (скажімо, на торт, на кусень мила, на тару з рідкою косметикою). При таких дозах не відбувається його випаровування. А от при обсязі гліцерину вище 30 мл у будь-якій суміші, відбувається виділення з суміші парів гліцерину. Ще одна проблема: якщо харчовий гліцерин можна нагрівати, то аптечний гліцерин при нагріванні окремо виділяє (випаровує) акролеїн – речовину І класу небезпеки (наднебезпечну), яка має характерний їдкий запах і спричиняє сльозотечу. Легені людини відфільтровують акролеїн, але його осад так і залишається у легенях, де роками діє патогенно.

Відтак рецепти слаймів з нагріванням обсягів аптечного гліцерину понад 1-2 мл – це однозначне «виробництво» токсичних парів акролеїну. Така ж ситуація і з лизунами, придбаними в магазині.

Ще одна підступна особливість іграшки – її здатність залишати плями на меблях, одязі, килимах та інших предметах. Справа в тому, що слайм через якийсь час починає вести себе як рідина, розтікаючись і всмоктуючись у місце, де його залишили. Вивести такі забруднення складно, а якщо до складу іграшки входить барвник, то він залишить після себе яскраву пляму.

10. Браслети та інші іграшки із штучним джерелом світла. Штучні джерела світла – технічні пристрої різної конструкції і різними способами перетворення енергії, основним призначенням яких є отримання світлового випромінювання (як видимого, так і з різною довжиною хвилі, наприклад, інфрачервоного). Зазвичай у своєму складі вони містять шкідливі полімери та гуму. При частому контакті зі шкірою дитини можуть викликати алергічні реакції.

To Top