Рада може вже на цьому тижні прийняти закон про скасування переведення годинника

Верховна Рада зможе 19 березня розглянути в другому читанні законопроєкт щодо скасування переходу на літній і зимовий час в Україні (№ 4201), вважає заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа (фракція Слуга народу), передає NNS, посилаючись на НВ.

«Згідно з порядком денним, ми будемо розглядати законопроєкт № 4201 у другому читанні на засіданні комітету економічного розвитку в середу. Це означає, що вже в п’ятницю ми зможемо розглянути його і в сесійній залі парламенту», — сказала Підласа в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Згідно з прикінцевими положеннями законопроєкт, в разі прийняття в цілому закон набере чинності через три місяці після його офіційного опублікування в парламентській газеті Голос України.

Раніше Підласа пояснювала, що в разі, якщо Рада встигне ухвалити законопроєкт в цілому до 25 березня 2021 року, то депутати виключать дану норму з фінального тексту документа і він набере чинності відразу ж після опублікування в парламентській газеті Голос України.

Отже, в такому випадку в Україні більше не буде необхідності переводити годинник на літній час, який в цьому році має настати 28 березня.

Якщо ж закон ухвалять після 25-го березня, то годинник в останній раз переведуть 25-го жовтня і після цього в Україні буде діяти єдиний час.

Нагадаємо:

Верховна Рада 3 березня ухвалила за основу проєкт закону Про обчислення часу в Україні, що передбачає скасування переведення годинників.

Ініціатором законопроєкт є перший віцеспікер, нардеп від партії Слуга народу Руслан Стефанчук.

Законопроєкт передбачає встановлення і закріплення на території України єдиного київського часу і відмова від подальшого сезонного переведення стрілок годинника.

В Україні в ніч на 28 березня стрілки годинників переводять на годину вперед — так відбувається перехід на літній час. На зимовий час стрілки годинника переводять на годину назад в останню неділю жовтня.

To Top