Погода у березні: синоптики дали детальний прогноз

Метеорологи і народний синоптик дали прогноз погоди на березень, повідомляє NNS, посилаючись на сайт Сьогодні.

Народний синоптик Леонід Горбань розповів, що, за його розрахунками, після короткого потепління зима повернеться в останній день лютого. Північно-західний вітер принесе на територію України сніг з дощем і невеликі морози, до -2-4 градусів вночі. Вдень температура буде плюсовою, але не вище +5 градусів.

Морози підуть 5-6 березня, опади припиняться, температура підніметься вище нуля градусів як вдень, так і вночі. По-справжньому весняна погода протримається з 10 по 15-16 березня, потім ненадовго, на 4-5 днів, знову повернеться зима. В кінці другої декади можливий сніг з дощем і нічні морози до -3 градусів. Але це будуть вже останні сніжинки.

Остання третина місяця знову порадує нас теплом. Його принесуть південні і південно-західні вітри, які змусять зиму відступити назовсім. Середньодобова температура підніметься до +10 градусів, тобто вдень сонце прогріє повітря до +15 і вище, а вночі температура опуститься до +2-3 градусів, на півдні – до +5-6 градусів.

Незважаючи на те, що синоптик обіцяє у березні сніг і дощі, опадів випаде небагато, за весь місяць не більше 30 мм. Останній березневий дощ буде самим рясним – 5-7 мм опадів і він пройде 28-30 березня в залежності від регіону.

Синоптики Укргідрометцентру впевнені: серйозних морозів більше не буде.

“Прихід весни – це перехід середньодобової температури в сталому режимі через нуль градусів у бік підвищення. Можна говорити про те, що зима якщо й повернеться, то це будуть дуже короткострокові прояви. Так що весна в Україні майже стартувала”, – впевнений директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Детальніше про те, яким очікується “весняний старт”, розповів заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко. Він охарактеризував березень як перехідний місяць від холоду до тепла, тому погода прогнозується нестабільною. Можливі похолодання, які будуть чергуватися з потепліннями.

За словами Анатолія Прокопенка, температура у першому місяці весни виявиться близькою до норми багаторічних спостережень.

“Середньомісячна температура повітря в березні очікується 0-6 градусів тепла, в межах середніх значень за базовий період спостережень з 1981 по 2010 рік. Середня кількість опадів складе 26-50 мм, в гірських районах – 40-85 мм. Це 90-100% норми”, – розповів Анатолій Прокопенко.

Абсолютний мінімум температури повітря в березні в попередні роки спостережень – 25 градусів морозу, абсолютний максимум – 29 градусів тепла.

Узагальнений прогноз погодних сайтів на березень виглядає так. В перших числах місяця похолодає, причому холодний атмосферний фронт пройде з північно-заходу на південний-схід. З цієї причини у західних та південних регіонах морозів в першій декаді майже не буде. А ось північні, центральні і східні області чекають нічні заморозки до -6-8 градусів. На сході країни морози затримаються до 10-11 березня. Похолодання супроводжуватиметься дощами і мокрим снігом.

Друга третина місяця виявиться теплішим і сонячніше першої – мінлива хмарність, вдень до +8-10 градусів, але не вище. Більше опадів випаде в західних і центральних областях, та припиняться вони до 15 березня. На півдні і сході країни дощитиме перестане вже 11-12 березня.

В останні десять днів березня температура знову знизиться до +5-6 градусів вдень, а похмурих днів буде більше, ніж ясних. У північних областях – Чернігівській і Сумській – ближче до кінця місяця можливі навіть нічні заморозки до -1 градуса. Лише до квітня опади припиняться, а температура поступово підвищиться до +10 градусів і більше.

To Top