Податок на нерухомість: скільки, кому і коли платити

У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам — власникам будинків, квартир та іншої нерухомості за 2020 рік. Рахунки власникам нерухомості повинні були прийти до 1 липня 2021, оплатити їх потрібно протягом 60 днів, передає NNS, посилаючись на Вечірній Київ.

Сплачують податок власники житлової та/або нежитлової нерухомості. За неповнолітніх дітей — власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.

Податок розраховується, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року — 4 723,00 гривень. У кожному регіоні ставку встановлює місцева влада, але за законом вона не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. У 2021 році максимальна сума — 70,8 гривень за квадратний метр. Інформацію про затверджені ставки місцевих податків по регіонах можна дізнатися на сайті ДПС.

Податок сплачується за кожен квадратний метр для квартир площею понад 60 кв. метрів і будинків понад 120 кв. метрів. А також для різних типів об’єктів житлової нерухомості в понад 180 кв. метрів.

Сплачувати податок доведеться за кожен квадратний метр понад цю норму.

Пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються до:

  • Об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі: квартира перевищує 300 кв. метрів; житловий будинок перевищує 600 кв. метрів; площа різних типів об’єктів житлової нерухомості перевищує 900 кв. метрів;
  • Об’єкта/об’єктів оподаткування, використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

«Отже, фізичні особи — підприємці, які зазначили своє житло як податкову адресу та фактично здійснюють діяльність у власній квартирі /будинку, не мають право на пільги з податку на нерухомість. Аналогічно сплачувати податок починаючи з першого квадратного метра повинні і особи, які здають житлову нерухомість в оренду (лізинг)», — наголошують в податковій.

Якщо об’єкти нерухомості перебувають у спільній власності кількох осіб:

  • якщо об’єкти житлової та/або не житлової нерухомості перебувають у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
  • якщо об’єкти перебувають у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділені в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою;
  • якщо об’єкти перебувають у спільній сумісній власності кількох осіб і поділені між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Юрист Володимир Копоть звертає увагу платників податку на нюанси із реєстрацією:

«Якщо ви отримали індивідуальний податковий номер за місцем вашої першої реєстрації, наприклад це було в Одесі, а тепер ви переїхали жити в Київ, то зверніть увагу на те, що податкова направить вам цей „лист щастя“ по місцю першої реєстрації. У нашій державі для того, щоб повідомити про зміну реєстрації недостатньо просто скористатися застосунком „Дія“ чи повідомити ЦНАП, а треба ще безпосередньо звернутися в свою податкову, щоб отримати новий ІПН в новому місці проживання. Це можна зробити по місцю сьогоднішньої реєстрації».

До речі, нещодавно “NNS” писав:

В Україні з’явився новий автоматичний сервіс для роботи з нерухомістю

Скільки коштуватиме святкування Дня незалежності і на що витратять решту

Скільки платять наші і польські фермери за збір ягід у 2021 році

To Top