Платні одноразові пакети з 10 грудня – роз’яснення міністра

Платные одноразовые пакеты

Новина про платні одноразові пакети з 10 грудня неабияк схвилювала багатьох українців. Зараз у супермаркетах можна помітити, як деякі з покупців беруть побільше поки що безкоштовних пакетів для овочів, фруктів тощо – вірогідно, готують «стратегічний запас». Тим часом, міністр екології Руслан Стрілець запевняє, що одноразові пластикові пакети ніколи не були безкоштовними, повідомляє NNS, посилаючись на канал-24.

Очільник Міндовкілля зазначив, що набуття чинності положень закону з 10 грудня не означатиме, що пакетів не буде. Вони залишаться на прилавках, і їх можна буде придбати за гроші.

“Пакети повністю не зникнуть, але тепер вони не мають поширюватися безкоштовно. Спочатку потрібно встановити ціну, щоб люди зрозуміли, чи потрібно їм це купувати”, – підкреслив Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець

Крім того, він зазначив, що ціна тонкого пакету завжди закладалася у вартість товару, який ми купуємо, наприклад, овочі або фрукти.

У ціну товару закладалася вартість навіть не одного пакету, а значно більше. Та я думаю, що на загальній вартості товару це не позначиться, – пояснив урядовець.

Тобто, слова Стрільця можна розуміти так, що після того, як вартість пакету вилучать із загальної вартості товару, товар не подешевшає.

Скільки коштуватимуть одноразові пакети?

Глава Міністерства повідомив, що вартість пакетів визначатимуть торговельні мережі. Крім того, багато з них запропонують покупцям альтернативу – еко-сумки.

За його інформацією, досвід європейських країн показав, що з введенням обмежень вартість пакетів зростає в 3 – 4 рази, а їх використання зменшується на 65% – 90%.

За даними Руслана Стрільця, середній термін використання одноразового надтонкого пакету – 20 хвилин, після чого він викидається на звалище, де розкладається понад 50 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вартість одноразових пластикових пакетів становитиме приблизно 2-3 гривні за штуку.

Акції в АТБ “7 днів” з 2 по 8 грудня

Платні одноразові пакети в Україні вже з грудня

З 10 грудня в Україні заборонять безкоштовні пластикові пакети – яка буде ціна

 

 

To Top