Підвищення тарифів на електроенергію поки що не буде

У Міненерго ніяк не вирішать, що робити з тарифами на електроенергію. Міністр енергетики Герман Галущенко обіцяв представити цього тижня нову модель ПСО, але так цього і не зробив. То ж анонсованого подорожчання електрики з 1 липня не буде, передає NNS, посилаючись на офіційний сайт міненерго.

Відповідне повідомлення на сайті з’явилося сьогодні, у п’ятницю 25 червня.

Нова модель ПСО має реалізувати два головних завдання: захистити соціально вразливі верстви населення через зниження та прогнозованість тарифу, а також забезпечити підприємствам генерації можливість для модернізації виробничих потужностей та стабільної роботи, – йдеться в повідомленні міненерго.

Для реалізації цих завдань необхідно визначити точну суму коштів, яку зараз потребує ринок. І вкрай важливо, щоб ринок функціонував стабільно.

Зазначається, що ситуація, яка склалась на ринку електроенергії у травні-червні повністю спотворює можливість адекватного прогнозування моделі фінансово стабільної роботи для учасників ПСО.

Саме тому Міненерго неодноразово зверталось до НКРЕКП щодо необхідності термінового реагування. Частина заходів регулятором вже здійснена. Тепер очікують на ухвалення найближчим часом наступних рішень, що допоможуть стабілізувати ринок. Вже у першій половині липня очікують побачити позитивні результати.

Це створить умови для можливості використання об’єктивних даних для належного обрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту.

З огляду на зазначені фактори Міністерство енергетики ініціювало продовження терміну дії чинного ПСО до 1 серпня, – йдеться в повідомленні.

Довідково:

ПСО – покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

В Україні повернуть пільговий тариф на електрику: кому саме?

To Top