Медикам збільшать зарплату: Зеленський підписав указ (відео)

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно якого мінімальні зарплати медиків повинні бути збільшені. Підвищення торкнеться як лікарів, так і медичного персоналу. Зробив це голова держави під час виступу 18 червня, присвяченому Дню медика, передає NNS, посилаючись на Громадське.

За словами президента, указ передбачає, що лікарі не можуть отримувати зарплату, меншу як 20 тисяч гривень. Середній медперсонал — меншу як 13,5 тисячі гривень.

Зеленський переконує, що ОП спільно з урядом і парламентом «зроблять все, щоб такі суми були не тільки на папері, і, щоб загальний бюджет охорони здоров’я збільшувався, а також росли тарифи програм медичних гарантій».

«Зараз уряд починає процес підготовки держбюджету на 2022 рік. Я очікую, що він стане чітким сигналом про відновлення престижу і важливої ​​ролі медиків в нашому суспільстві, прошу уряд врахувати ці розміри при розрахунку тарифів медичних гарантій і формуванні бюджетів відомчих медичних установ», — каже президент.

Також він закликає місцеву владу справедливо розділяти зарплати в медустановах, щоб не вийшло так, що «керівники лікарень отримують в місяць 100 000 грн, а лікарі і медсестри 6 000 грн».

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у жовтні 2020 року обіцяв, що у 2021-му медики отримуватимуть від 20 тисяч гривень.

Наприкінці 2020 року тодішній міністр охорони здоров’я Максим Степанов наполягав на суттєвому підвищенні зарплат лікарям та медичним працівникам. Казав, що якщо цього не зробити — вони виїдуть за кордон.

Згідно з даними Держстату за жовтень 2020 року, середня місячна зарплата працівників зі сфери «Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги» в Україні склала 8 300 гривень. Це один з найменш оплачуваних видів економічної діяльності в Україні.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Скільки платять українцям у Польщі: у кого найвищі зарплати

 

To Top