Кому пощастить здобути освіту в Україні – реформа ліквідує більшість шкіл

У ході освітньої реформи половину шкіл ліквідують – чим це загрожує населенню країни

Освітня реформа в Україні загрожує країні деградацією населення. Половини шкіл просто не буде.Про це пишуть кореспонденти інтернет-видання Новини України – From.UA посилаючись на телеграм-канал Наблюдатель. Передає NNS .

Як заявляє видання, якщо розглянути реформу детально, то в очі відразу впадає кількість ліквідованих шкіл, вони просто перестануть існувати, а на їх місці з’являться гімназії та ліцеї, доступ до яких буде для звичайного населення ускладнений.

Журналісти підкреслюють, що для того, щоб українці звиклися з цією думкою і не дай Бог не почали бунтувати і чинити опір, реформу відклали на шість років, не скасували зовсім, а лише перенесли час запуску.

Звичайно, сама задумка здається непоганою, але це лише так би мовити маска, за якою ховається потворна страшна реальність. Адже якщо розібратися в деталях, то ця реформа призведе до того, що не всі діти зможуть навчатися у цих ліцеях і гімназіях. Якщо батьки будуть мати такий дохід, який дозволив би їм навчати свою дитину і відправити її у вуз, тоді у малюка є шанс отримати освіту. Але складність полягає в тому, що ліцеї зможуть працювати тільки при заповнених 10-х класах по 25 учнів як мінімум в двох паралелях. А це, як показує практика, сьогодні практично неможливо в селах. А значить, сільські навчальні заклади будуть закриватися і дітям доведеться їздити в місто на навчання, або зовсім не вчитися, якщо коштів на поїздку у батьків не знайдеться.

Крім того, останнє нововведення, так звана оптимізація шкіл, фактично обрубала на корені надії як мінімум половини старшокласників вступити в 10-й клас. Адже на базі деяких хочуть створити ті ж ліцеї, які будуть приймати тільки на конкурсній основі і, природно, за правилами заповнення аудиторії. Відразу вдумайтеся, скільки шкіл будуть змушені закритися!

Ну і останнім питанням став сам момент вступу, а точніше його фінансова сторона. Адже якщо це питання цілком буде залежати від директора, то корупції не вдасться уникнути. Навіть самі вчителі сприймають цю реформу як щось страшне. І у багатьох ще жевріє надія на те, що ці шість років дадуть депутатам і владі шанс схаменутися і відновити стару систему освіти.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Школярам видаватимуть е-свідоцтва про початкову освіту

To Top