Знову дорожчають найбільш затребувані продукти – що буде з цінами на соняшникову олію і цукор в Україні

Соняшникова олія і цукор залишаються лідерами цінової гонки на світовому ринку

Цукор і соняшникова олія демонструють стрімке зростання ціни за останнє десятиліття. При цьому експерти прогнозують, що ці два види продовольства, а також продукти зернової групи продовжать дорожчати. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Порівняно з минулим роком ціна на цукор в Україні зросла на 80%, і зараз цей продукт в нашій країні коштує вдвічі дорожче, ніж в Європі. Аналогічна ситуація і з соняшниковою олією. Тільки там зростання цін ще вище – майже двократне.

Здавалося б, куди вже вище. Тим більше, що цього року урожай соняшника і цукрового буряка в Україні непогані. Та й в цілому у світі очікується кращий урожай, ніж у минулому році.

Так, за прогнозами фахівців, цього року очікується майже 2821 млн тонн зернових, що майже на 2% більше, ніж у 2020. Причому в цій групі найбільший приріст забезпечить кукурудза – 3,7%.

Але при цьому зростання цін на продовольство буде продовжуватися як в зерновій групі, так і в інших. Експерти ринку пов’язують це з великими грошовими вливаннями в світову економіку, яка швидко відновлюється після кризи, викликаної пандемією. Світова тенденція не пройде і повз України. Таким чином, соняшникова олія і цукор з настанням осені знову можуть подорожчати.

Тим більше, що українські аграрії увійшли у смак експортних продажів. Зокрема, в червні 2021 року порівняно з червнем 2020 експорт соняшникової олії збільшився на 4,6%, що в доларовому еквіваленті становило 20,075 мільйона.

Подорожчанню цукру на світовому ринку буде сприяти дефіцит сировини, який утворився через неврожай цукрового тростнику в Бразилії. Там значна частина плантацій цієї рослини була знищена заморозками. А саме ця країна є найбільшим у світі виробником цукрового тростнику.

При цьому є надія, що все ж з настанням осені і початком сезону активного виробництва цукру цей продукт почне в Україні дешевшати.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Падіння цін на соняшникову олію: як зміниться вартість до кінця 2021 року

 

 

To Top