Зміни в умовах оплати за газ з 1 жовтня: що потрібно знати

Компанія Нафтогаз оголосила про зміни, які відбудуться в умовах оплати за газ для частини її клієнтів. Йдеться про тих побутових споживачах, які обрали для себе тарифний план “Комфортний сезон”

Для абонентів, які перейшли на “Комфортний сезон”, змінюються умови оплати за спожитий енергоресурс. Якщо всі інші побутові споживачі компанії будуть, як і раніше, оплачувати вартість спожитого газу за показаннями лічильника, то абоненти, що перейшли на “Комфортний сезон”, платитимуть щомісяця однакові суми. І так – протягом 7 місяців – доки триватиме опалювальний сезон, повідомляють на сайті компанії.

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA. 

Взагалі, він в Україні зазвичай триває 6 місяців: із середини жовтня до середини квітня. Однак для зручності розрахунків тариф “Комфортний сезон” діятиме 7 повних місяців: з 1 жовтня по 30 квітня.

Що потрібно знати про платежі за тарифним планом “Комфортний сезон”

  • Тариф на газ у тарифному плані “Комфортний сезон” залишається таким самим і на такий самий термін, як і в річному тариф “Фіксований” – по 7,96 гривні за кубометр газу.
  • Щомісяця, протягом 7 місяців, сплачується однакова сума за газ.
  • За умови, що оплата за попередній місяць буде зроблена до 15 числа наступного місяця, абонент отримає знижку з оплати в розмірі 1%. При цьому оплата повинна бути проведена через особистий кабінет абонента або через чат-бот компанії.
  • Показання газового лічильника, як і до цього, слід передавати щомісяця, однак оплата буде здійснюватися не за лічильником.
  • Розмір щомісячного платежу визначається, виходячи з обсягу споживання газу за попередній опалювальний сезон. Береться сумарне споживання газу конкретним домогосподарством в минулому опалювальному сезоні (з 1 жовтня 2020 по 30 квітня 2021), яке ділиться на 7. В результаті отримують орієнтовний місячний обсяг споживання газу в опалювальний сезон. Цей обсяг множать на тариф 7,96 і отримують щомісячний розмір плати за газ.

При цьому, по завершенню опалювального сезону буде зроблено перерахунок споживання газу згідно з показниками лічильника. Якщо виявиться, що в новому опалювальному сезоні було спожито більше газу, то різницю просто доведеться сплатити додатково. Якщо ж, навпаки, виявиться, що газу спожили менше, то переплату зарахують на наступні місяці.

 

До речі, нещодавно “NNS” писав: Сезонний тарифний план – кому буде вигідно платити за газ по іншому

 

 

To Top