Зміни пенсійного віку для українців

В Україні можуть знову збільшити пенсійний вік – народні депутати зареєстрували законопроект, що передбачає поступове загальне підвищення ще на 1 рік.

1 квітня був реалізований останній етап реформи, згідно з яким всі громадяни зможуть виходити на пенсію в 60 років. Але народні депутати зареєстрували законопроект, що передбачає поступове загальне підвищення ще на 1 рік – до 61-річного віку. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Верховної ради.

1 червня відповідний проект закону № 5566 направлено на розгляд комітету, зазначається на сайті Верховної Ради.

Пенсійний вік хочуть підняти, але не всім

Автори документа “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування” щодо деяких питань визначення пенсійного віку” пропонують піднімати щорічно протягом 12 років на 1 місяць вік для всіх, і в той же час знизити для матерів, що народили і виховали дитину до 6-річного віку.

Починаючи з 1 січня 2023 року щорічно збільшувати вік, який дає право на призначення пенсії за віком, на 1 місяць. І так до 1 січня 2035-го.

  • Жінки, які народили дитину та виховали їх до шестирічного віку, мають право на зменшення пенсійного віку на 6 місяців.
  • Наголошується, що зазначене зменшення пенсійного віку для жінок застосовується за кожну дитину, однак пенсійний вік для жінок не може бути зниженим більш ніж на 3 роки.

Чому хочуть змінити пенсійний вік

Ініціаторами нововведення стали 10 народних депутатів від партії “Слуга народу”. У пояснювальній записці до законопроекту пояснюється, що загальне підвищення пенсійного віку до 61 року в Україні покликане компенсувати якраз таке зниження віку на півроку матерів дітей до 6 років.

Крім того зазначається, що в ряді країн Євросоюзу пенсійний вік для громадян підвищений до 65 років і більше.

Також депутати прогнозують, що реалізація закону “сприятиме подоланню демографічних проблем і стимулювати відтворення населення, а також забезпечить соціальну захищеність матерів у питанні пенсійного забезпечення”.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Скільки будуть відпочивати українці в червні

To Top