Забруднені води Дніпра – річка на межі екологічної катастрофи

Води Дніпра забруднені, екологи стурбовані станом головної річки України

У водах Дніпра виявили 161 забруднювач – річка опинилася на межі екологічної катастрофи. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті news.liga.net

У поверхневих водах знайшли такі речовини-забруднювачі як гербіцид атразин, метали, кадмій і нікель. За словами екологів, ці забруднення загрожують здоров’ю населення України і можуть призвести до екологічної катастрофи.

Також останні дослідження виявили серйозні перевищення вмісту синтетичних речовин у воді. Мова йде про сільськогосподарські отрутохімікати, фармацевтичні препарати, синтетичний мускус (використовується в парфумерії) і важкі метали (цинк, мідь, ртуть).

У Дніпрі також масового гине риба. Причинами мора екологи називають цвітіння і обміління річки.

Дослідження проводилося в рамках аудиту ефективності програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення Дніпра на період до 2021 року.

У Рахунковій палаті заявили, що якщо екологічна ситуація в Дніпрі не покращиться, вода й далі буде забруднюватися. Тоді виникне необхідність повного очищення басейну річки. Витрати можуть більше ніж у 2000 разів перевищити заплановані бюджетом видатки. У Рахунковій палаті також заявили, що за чотири роки на оздоровлення вод Дніпра з бюджету виділили тільки 4,2 млн грн.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Дніпро може втратити 20% води до кінця століття

To Top