З жовтня в Україні почнуть діяти нові ціни на електроенергію:скільки доведеться платити

У жовтні зміняться тарифи на електроенергію: скільки доведеться платити українцям

Тарифи на електроенергію в Україні зміняться і з 1 жовтня почнуть діяти нові ціни. Понад 80% українців не зможуть платити за світло менше, так як буде встановлена нова тарифікація.

Про це йдеться в постанові № 859, яке було прийнято Кабінетом міністрів 11 серпня 2021 року. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.

Згідно з цим документом, тариф для населення при споживанні до 250 КВт⋅год знизиться на 14% і складе 1,44 грн за 1 кВт⋅год. Якщо споживання електроенергії буде перевищувати в домогосподарстві 250 кВт⋅год, то оплата буде нараховуватися за іншим тарифом – 1,68 за 1 кВт⋅год.

Варто відзначити, що при перевищенні витрат електроенергії понад 250 кВт⋅год, підвищений тариф буде нараховуватися на всі використані кіловати, а не тільки на ті, які будуть використані понад 250 кВт⋅год.

Тариф у 1,68 грн за 1 кВт⋅год буде діяти для всіх побутових споживачів, а також для гуртожитків, де розрахунок за електроенергію проводиться по загальному лічильнику. Ще такий тариф буде діяти для дач, дачно-будівельних кооперативів, садових товариств та гаражно-будівельних кооперативів на технічні цілі та освітлення території.

За фіксованою ціною електроенергію будуть отримувати також юридичні особи, які здають житло для внутрішньо переміщених осіб та релігійні організації.

Таким чином, платити менше з 1 жовтня зможуть лише ті українці, які щомісяця споживають не більше 250 кВт⋅год – для них діятиме тариф в 1,44 кВт⋅год. Даний тариф буде діяти до 30 квітня 2022 року.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Сезонний тарифний план – кому буде вигідно платити за газ по іншому

 

 

 

To Top