З якого віку дітям можна займатись карате: плюси і мінуси

Карате – це особливе бойове мистецтво. З якого віку можна займатися карате дітям.

Карате являє собою систему самозахисту, яка повністю виключає використання зброї. Його батьківщиною, всупереч поширеній думці, є не Японія, Китай. Людина, що займається карате, називається каратэки, а одяг для практик – кэйкоги або доги. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Українська правда.

На сьогоднішній день виділяють сотні видів цього бойового мистецтва.

Найбільш популярними і поширеними видами є: Шокотан; Годзю-рю; ВАдо-рю; Сито-рю.Ці види карате є найбільш давніми.

Але на сьогоднішній день сформовані і сучасні напрямки, такі як кекушинкай, ашихара, косики і т. д.

Всі стилі карате, незважаючи на відмінності, мають багато спільного. Зокрема, в них використовуються схожі прийоми і техніки.

З якого віку можна починати заняття з карате

Готуватися до занять з карате можна вже з 5 років. Саме у цьому віці варто починати ходити на тренування з гімнастики і розтяжці. Вони не тільки підготують тіло дитини до занять карате, але й розвинуть пам’ять, увагу, а також дисциплінованість і організованість. Ці якості будуть корисні не тільки для навчання мистецтву карате, але і в інших сферах.

Усвідомлювати важливість занять з карате дитина зможе тільки після 7-9 років. Саме в цьому віці дитина стає більш усвідомленим і свідомим. Тому починати спеціалізовані заняття з карате варто по досягненню дитиною цього віку.

Карате можуть займатися як хлопчики, так і дівчатка.

Які існують медичні протипоказання для занять карате.

Карате не є надмірно травмонебезпечним видом спорту.

Медичні протипоказання: Проблеми з серцево-судинною системою. Серйозні хронічні захворювання всіх органів і систем. Психічні розлади та захворювання. Розумова відсталість.

Плюси занять карате для дитини: Виховання характеру, вироблення сили волі.

Карате передбачає не тільки фізичний, але й духовний розвиток. Завдяки цьому заняттю людина самовдосконалюється, виробляє в собі такі якості, як наполегливість, цілеспрямованість, оптимізм, виховання самостійності. Також карате покращує фізичну форму, стан здоров’я і сприяють духовному розвитку.

До мінусів занять карате можна віднести наявність ризику отримання травм. Але це стосується не тільки карате, але і будь-якого виду єдиноборств.

Карате не адаптовано під реальну самооборону у вуличній бійці або іншої подібної ситуації. Все-таки карате – більше спорт, ніж спосіб постояти за себе.

Так само можна відзначити відносно високу вартість. Заняття карате припускають не тільки оплату тренувань, але і придбання форми, екіпіровки.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Більше спорту для дітей в школах України

 

 

To Top