Як збільшити розмір своєї пенсії до 7000 гривень – дві замість однієї

За яких умов українські пенсіонери зможуть розраховувати на пенсію не менше 7000 гривень – основні вимоги до стажу і зарплати

У Мінсоцполітики назвали кілька умов, за яких українські пенсіонери зможуть розраховувати на пенсію не менше 7000 гривень. Це стане можливим у разі отримання ними і солідарної і накопичувальної пенсії одночасно. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

За підрахунками міністерства, середня пенсія українців за накопичувальною системою складе 3,1 тисячі гривень. При цьому громадяни зможуть залишити собі солідарну пенсію, і в такому разі загальна сума пенсії із солідарної і накопичувальної систем складе вище 6,7 тисячі гривень.

Закон про накопичувальну пенсію може бути прийнятий парламентом вже в поточному, 2021 році. Якщо депутати за нього проголосують з першого разу, то вже з 2024 або навіть з 2023 року майбутнім пенсіонерам можна буде починати регулярно відраховувати податки з зарплати в накопичувальну пенсію.

Процедура нарахування накопичувальної пенсії буде виглядати таким чином:

  • Щомісяця із зарплат працюючих громадян буде відраховуватися 4% податку в накопичувальну пенсію;
  • Гроші з накопичувального рахунку будуть приносити дохід +0,25% в місяць;
  • По досягненню пенсійного віку українці будуть отримувати пенсію не тільки із солідарного Пенсійного фонду (як зараз), але і з накопичувального рахунку, маючи таким чином дві пенсії замість однієї.

Однак, щоб розраховувати на подвійну пенсію, потрібно врахувати ще ряд умов:

  • Офіційна заробітна плата майбутнього пенсіонера повинна бути не нижче 15 тисяч гривень на місяць;
  • Загальний стаж – від 35 років;
  • Щомісяця потрібно відкладати 2% від зарплати на пенсійний накопичувальний рахунок сплаченого ПДФО і додаткові 2% від зарплати із сум ЄСВ, сплачені роботодавцем.

У законі про накопичувальну пенсію сказано, що після виходу на пенсію громадяни будуть мати право отримувати виплати із накопичувальної системи протягом 15 років.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Назвали категорію населення, якій не передбачена індексація пенсії

 

 

 

 

To Top