Україна

Як розпізнати прослуховування у телефоні та способи захисту від цього

як розрізнати прослуховування в телефоні

Розпізнати прослуховування у телефоні можна за допомогою простих способів

На тлі вторгнення РФ на територію України та початку масштабної війни багато жителів нашої країни почали отримувати різні повідомлення в месенджерах, багато з яких виявляються фейковими. Водночас люди побоюються, що їхні телефони можуть прослуховувати, тому зайвий раз намагаються не поширювати якусь важливу інформацію.

Про ознаки, за допомогою яких можна визначити, що телефон прослуховується, а також про найпопулярніші методи захисту від цього NNS дізнався з повідомлення на сайті apostrophe.uа

Як зрозуміти, що телефон прослуховується?

 1. Під час розмови чується тріск або відлуння.
 2. Акумулятор розряджається швидше, ніж раніше. Особливо на цю ознаку потрібно звернути увагу, якщо смартфон є досить новим.
 3. Батарея сильно перегрівається, навіть якщо телефон активно не використовується.
 4. Смартфон “самостійно” включається та вимикається, наново реєструється в мережі.
 5. Якщо покласти заблокований гаджет біля телевізора або колонок, вам у цей час ніхто не дзвонить і не пише, але ви все одно чуєте звук перешкод, швидше за все, ваш телефон на прослуховуванні.

як розпізнати прослуховування у телефоні

Як перевірити, чи є прослуховування?

 1. *#62# – ви можете з’ясувати, на який номер переадресовується інформація.
 2. *#21# – допомагає з’ясувати, чи увімкнено на вашому гаджеті переадресацію дзвінків та текстових повідомлень на інший номер телефону. Актуально як для Android, так і для iPhone.
 3. *#33# – допоможе дізнатися, чи варто блокувати функції SMS, MMS, а також про внесення номерів телефону в чорний список.

Як прибрати прослуховування з телефону та заздалегідь убезпечити себе?

 1. Перш за все, можна звернутися до свого оператора, щоб він перевірив та встановив цей факт.
 2. Найефективніший спосіб прибрати програмне прослуховування – скинути всі налаштування телефону до заводських (з видаленням усіх даних). Вимкнути переадресацію можна за допомогою коду ##002#.
 3. Встановити на гаджет спеціальні програми: EAGLE Security FREE, Darshak, Android IMSI-Catcher Detector або CatcherCatcher, щоб убезпечити себе від прослуховування.

Якщо у вас телефон з операційною системою Android, у програмі Chrome слід натиснути на значок з трьома точками, потім вибрати “Параметри”, “Конфіденційність”, “Заборона відстеження”.

Залишатися на зв’язку — які месенджери працюють без Інтернету

To Top