Як чоловікам зберегти ментальне та фізичне здоров’я -поради МОЗ у День батька

У День батька, який відзначається 20 червня, у МОЗ дали поради чоловікам, як зберегти своє здоров’я.

У Центрі громадського здоров’я (ЦЗГ) при Міністерстві охорони здоров’я дали декілька порад чоловікам, як зберегти своє здоров’я та залишатися активними.
Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ukr.net.

По-перше, фахівці радять записатися до лікаря та пройти обстеження. Там зазначили, що чоловіки, зазвичай, удвічі рідше відвідують свого сімейного лікаря, ніж жінки. Зокрема, фахівці радять пройти прості скринінги:

на здоров’я серцево-судинної системи (з 40 років — кожні 2 роки);

на цукровий діабет (з 45 років — щороку);

на вікові форми раку ( рак простати — з 50 років при наявності низького ризику, з 45 років — при середньому ризику, з 40 років при високому ризику — щороку).

Також лікарі рекомендують регулярно вимірювати артеріальний тиск та забути про куріння та споживання алкоголю.

По-друге, татусям радять підтримувати фізичну активність. Фізичні вправи загострюють увагу, покращують сон, сприяють виділенню ендорфінів (гормонві щастя).

По-третє, чоловікам не варто забувати про хобі та друзів. Знаходьте  час на улюблену справу. Це сприяє позитивногму настрою і  допомагає легше переживати стреси.

По-четверте, батькам радять планувати якісний сімейний відпочинок. Це може бути перегляд комедійних фільмів, мультиків, збір лего, похід у парк або поїздка за місто. Головне, що ві робитимете це разом.

По-п’яте, у МОЗ  рекомендують чоловікам дотримуватися здорового харчування. Воно включає фрукти, овочі, цільнозернові продукти, молочні продукти, птиця, риба, яйця та горіхи.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні новий міністр охорони здоров’я

To Top