5 /5
Based on 5 ratings

Купити квартиру в Дніпрі

1789
1789

Воєнний час в Україні – які будуть тарифи, податки, пенсії та інші виплати

У зв’язку з воєнним часом було вжито низку заходів, які мають полегшити громадянам умови проходження цього періоду. Отже, якими будуть тарифи і податки, як виплачуватиметься пенсія, і як повертатимуть кредити у воєнний час

У зв’язку з війною в Україні багато підприємств та установ на території нашої країни перестали працювати. При цьому мільйони громадян втратили не лише заробіток, а й дах над головою.

Водночас у людей залишилися невиплачені кредити, їм, як і раніше, нараховують комуналку, і за ними зберігаються податкові зобов’язання. Якими будуть тарифи, податки, пенсії та інші виплати. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Тарифи на комунальні послуги

Тарифи на комуналку мали змінитися з травня. Звісно, їх мали намір збільшити. Однак тепер уряд вирішив їх заморозити до закінчення війни. Чи зможуть постачальники енергоресурсів і комунальних послуг працювати, не підвищуючи тарифів – завдання з багатьма невідомими. Хоча в уряді кажуть, що найближчим часом вироблять алгоритм, який мінімізує їхні втрати.

“Тарифи ніхто не підвищуватиме. Я думаю, ми зараз розробимо певний алгоритм, який допоміг би всім генераціям спокійно пройти цей період”, – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Міністр мав на увазі тариф на електроенергію. Та, очевидно, це поширюється на всі комунальні тарифи.

Пенсії

Виплату пенсій продовжать. Причому поки що всі свої зобов’язання перед пенсіонерами, взяті ще у мирний час, уряд виконує. У березні пройшла обіцяна індексація виплат, а в квітні перерахують пенсії працюючим пенсіонерам.

Що буде із запланованими підвищеннями далі, поки що невідомо. Однак у березні більшості пенсіонерів перерахували виплати раніше за встановлений графік. І на сьогодні в деяких областях вже стартувала виплата квітневих пенсій.

Причому якщо пенсіонер був змушений змінити місце проживання, він може змінити спосіб отримання грошей, обравши для себе найбільш зручний. Зокрема – перевести отримання пенсії з Укрпошти на банк.

Воєнний час в Україні – які будуть тарифи, податки, пенсії та інші виплати

Податки для бізнесу

Бізнесу дали великі послаблення на період, доки у країні діятиме воєнний стан.

Зокрема, ФОПам першої та другої груп дозволили сплачувати податки на свій розсуд. Тобто, якщо немає такої можливості, вони можуть їх не платити.

При цьому більший бізнес перевели на спрощену систему оподаткування. Так, ФОПам третьої групи, а також юридичним особам, у яких річна сума доходу не перевищує 10 мільярдів гривень, дали можливість сплачувати єдиний податок з обороту в розмірі 2%. Крім того, вони можуть не обмежувати себе у кількості найманих працівників.

Кредити

На час дії воєнного стану та ще на місяць після його скасування заборонили проводити стягнення за простроченими іпотечними кредитами. Не можна стягувати ні рухоме, ні нерухоме, ні заставне майно.

Українцям, які мають споживчі кредити, надали кредитні канікули. Тобто, якщо вони не мають можливості у воєнний час платити за кредитами, їм не нараховуватимуть жодних зайвих відсотків і жодної пені за прострочені платежі. Це послаблення також діятиме протягом воєнного часу і ще місяць після скасування воєнного стану.

Зарплати

Тут усе складніше. За законами воєнного часу роботодавець може не платити своїм працівникам зарплату, якщо він не має такої можливості. Однак після скасування військового стану він зобов’язаний буде виплатити все, що заборгував.

Податки, тарифи, зарплати та стипендії: які зміни чекають на українців у новому році

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×