Виведені з обігу 25-копійчані монети можуть врятувати життя дітям: стартує всеукраїнська акція

В Україні стартує акція «Монетки дітям» від НБУ та Фонду “Таблеточки”

Національний Банк України та благодійний фонд “Таблеточки” оголосили про старт всеукраїнської акції “Монетки дітям” по збору коштів на допомогу дітям з онкозахворюваннями. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ЦЕНЗОР.НЕМАЄ.

Як пояснив у Facebook глава НБУ Кирило Шевченко, для участі в акції достатньо принести у відділення одного з банків-партнерів монети номіналом 25 копійок, які вже виведені з обороту, але як і раніше зберігаються в будинках українців.

“Сьогодні разом із засновницею благодійного фонду “Таблеточки” Ольгою Кудіненко ми розпочали всеукраїнську благодійну акцію “Монетки дітям”. Ця акція проходить за підтримки Міністерства освіти і науки. Разом з банками-партнерами, ми будемо збирати допомогу для онкохворих дітей”, – написав Шевченко.

За його словами, на руках в українців, як і раніше, знаходиться близько півтора мільярда монет номіналом 25 копійок на загальну суму близько 400 млн гривень.

“Цими монетами вже майже рік неможливо скористатися, тому що вони виведені з обігу. Монети лежать вдома у скарбничках, кишенях, на полицях тощо. Однак їх можна вільно обміняти в банках на монети тих номіналів або банкнот, які залишаються в обігу. За бажанням, ці гроші можна спрямувати на допомогу дітям”, – пише глава НБУ.

В акції приймають участь 6 банків: Ощадбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, ОТП банк, МТБ банк Індустріалбанк. В їх відділеннях благодійник може здати монети номіналом 25 копійок і дати згоду на перерахування цих коштів на рахунок фонду “Таблеточки”.

Зібрані кошти підуть на купівлю ліків, спеціального харчування, паліативну допомогу, реабілітацію та лікування за кордоном сотень хворих дітей.

“Зі свого боку, прошу співгромадян взяти участь в акції та допомогти маленьким українцям у боротьбі з їх хворобою. Завдяки нам з вами, історія їх перемог може вирости!” – додає Кирило Шевченко.

Дитяча онкологія – одна із найбільш гострих проблем у сучасному світі. Тільки в минулому році в Україні було діагностовано 1442 випадку онкології у дітей до 14 років, і тільки близько 60% дітей в Україні одужують. При цьому досвід сучасної медицини доводить, що дитяча онкологія виліковна. В європейських країнах, наприклад, відсоток позбавлення від злоякісних пухлин і лейкозів у дітей доходить до 75-80%.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні введуть в обіг нові пам’ятні банкноти до Дня Незалежності

 

 

 

 

 

To Top